Magda Linette zagra z Sereną Williams

Polka odrobiła niefortunną porażkę w singlu. Późnym popołudniem przegrała z Ukrainką Liesą Curenko, prowadząc w trzecim secie 5:3.

Linette i Krunić nie byli faworytami. Grali z mocnym duetem, rozstawionym z numerem 2. Rywale są zgrani. W tym roku wygrali turniej WTA 1000 w Madrycie i dotarli do finału WTA 1000 w Rzymie. W Roland Garros zostali wyeliminowani w trzeciej rundzie. Polka i Serbka zagrały razem po raz pierwszy.

Pierwszy set przeszedł praktycznie bez historii, z totalną dominacją słowiańskiego duetu. Linette z Krunic dwukrotnie złamała serwis rywalek – już w drugim gemie, a potem w szóstym. Wygrali 6:1 w niecałe pół godziny.

Drugi set nie był już tak szybki, ale zaczął się równie dobrze. Polka i Serbka prowadziły 2-0. Wykazali się większą pewnością siebie i regularnością. Aż do wyniku 5:2 nie mogli złamać ani obronić swojego breakpointa. Przegrali tylko ósmy mecz z Linette. Stało się to niespodziewanie, ale nie zachwiało psychiką polsko-serbskiej pary. Natychmiast odrobili tę stratę. Wygrali seta 6:3 i cały mecz.

To drugie zwycięstwo Linette na Eastbourne w deblu. W pierwszej rundzie on i jego accomplice wygrali z Kazaszka Anna Danilina i Brazylijka Beatriz Hadad Maia 6:2, 7:6 (4). Trudno będzie o kolejną wygraną. Polka i Krunić zagrają o finał z Sereną Williams i Ons Jabeur.

Olgierda Kwiatkowskiego

Ćwierćfinał gry podwójnej WTA 500 w Eastbourne

Magda Linette / Aleksandra Krunić (Polska, Serbia) – Gabriele Dąbrowski / Giuliana Olmos (Kanada / Meksyk) 6:1, 6:3