Magda Linette zagra z Sereną Williams

Polka odrobiła niefortunną porażkę w singlu. Późnym popołudniem przegrała z Ukrainką Liesą Curenko, prowadząc w trzecim secie 5:3.

Linette i Krunić nie byli faworytami. Grali z mocnym duetem, rozstawionym z numerem 2. Rywale są zgrani. W tym roku wygrali turniej WTA 1000 w Madrycie i dotarli do finału WTA 1000 w Rzymie. W Roland Garros zostali wyeliminowani w trzeciej rundzie. Polka i Serbka zagrały razem po raz pierwszy.

Pierwszy set przeszedł praktycznie bez historii, z totalną dominacją słowiańskiego duetu. Linette z Krunic dwukrotnie złamała serwis rywalek – już w drugim gemie, a potem w szóstym. Wygrali 6:1 w niecałe pół godziny.

Drugi set nie był już tak szybki, ale zaczął się równie dobrze. Polka i Serbka prowadziły 2-0. Wykazali się większą pewnością siebie i regularnością. Aż do wyniku 5:2 nie mogli złamać ani obronić swojego breakpointa. Przegrali tylko ósmy mecz z Linette. Stało się to niespodziewanie, ale nie zachwiało psychiką polsko-serbskiej pary. Natychmiast odrobili tę stratę. Wygrali seta 6:3 i cały mecz.

To drugie zwycięstwo Linette na Eastbourne w deblu. W pierwszej rundzie on i jego accomplice wygrali z Kazaszka Anna Danilina i Brazylijka Beatriz Hadad Maia 6:2, 7:6 (4). Trudno będzie o kolejną wygraną. Polka i Krunić zagrają o finał z Sereną Williams i Ons Jabeur.

Olgierda Kwiatkowskiego

Ćwierćfinał gry podwójnej WTA 500 w Eastbourne

Magda Linette / Aleksandra Krunić (Polska, Serbia) – Gabriele Dąbrowski / Giuliana Olmos (Kanada / Meksyk) 6:1, 6:3


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.