Maja Chwalińska w półfinale WTA w Jassach

Był to trzeci pojedynek obu graczy, trzeci na ceglanej nawierzchni. W czerwcu w Walencji Polka przegrała 1:6, 5:7. Tydzień temu w Warszawie odpłaciła się Hiszpance, pokonując ją 7:5, 6:2.

Tym razem Chwalińska (160. WTA) z Masarovą (156. WTA) rozegrały trzy sety. Polka od samego początku zaskoczyła rywalkę. W pierwszym meczu, mimo przegranej 0:40, odrobiła stratę i złamała serwis Hiszpanki. Powtórzyła to w następnej grze z administracją Masarovej. Było 3-0. Set zakończył się dość pewnym zwycięstwem Chwalińskiej – choć raz przegrała serwis – 6:3.

Hiszpan szybko nauczył się z poprzedniego zestawu. Częściej trafiała na kort, nie grała w partie z Polką, która dała się jej poznać jako sprytna i dobrze zorganizowana technicznie zawodniczka. 23-letni tenisista urodzony w Szwajcarii prowadził już 4:0. Chwalińska nie poddała się jednak. Była lepsza w czterech kolejnych meczach. W tym momencie zatrzymała się. Masarova wykorzystała second słabości i set zakończył się jej zwycięstwem – 6:4.

Był to jednak przejściowy kryzys dla tenisistki z Dąbrowy Górniczej. W trzecim secie zmusiła rywalkę do prostych błędów, sama zdobywała sporo punktów w najważniejszych momentach. Wygrała 3-0, potem obaj zawodnicy przełamali się, ale od wyniku 4:2 decydujące słowo należało do Polki.

Nie przegrała już gry. Ostatni punkt Polak zdobył mocnym i precyzyjnym uderzeniem finiszującym. Mecz trwał dwie godziny i 18 minut.

Młoda Polka po raz pierwszy wystąpi w półfinale WTA. Pomimo tego, że turniej najniższej rangi cyklu zdobędzie 57 punktów, czyli więcej niż za zaliczenie rundy WTA 250 w Warszawie (wtedy było to 30 punktów). Ma już gwarantowaną premię w wysokości 5300 $.

Olgierda Kwiatkowskiego

Ćwierćfinał BCR Iasi Open WTA 125 (pula nagród 115 000 $)

Maja Chwalińska (Polska) – Rebeka Masarova (Hiszpania) 6:3, 4:6, 6:2


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.