Mają drawback tuż przed play-offami. Wiemy, co jest nie tak z Masters

W sobotę drużyna Metalik Recycling Kolejarz Rawicz wyjedzie na pierwszy mecz tegorocznej fazy play-off II Ligi Żużlowej. Wiemy już, że zabraknie Sama Mastersa. Powodem jest uraz obojczyka.

Konrad Cinkowski

Daniel Kaczmarek (żółty kask) i Sam Masters (biały kask)

WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu Daniel Kaczmarek (żółty kask) i Sam Masters (biały kask)

Sam Masters jest jednym z czołowych zawodników w tym sezonie nie tylko Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz, ale także całej II Ligi Żużlowej. Niestety dla niego, a także dla jego polskiej drużyny, Australijczyk doznał kontuzji tuż przed pierwszym meczem play-off.

Adam Skórnicki w rozmowie z polskizuzel.pl przyznaje otwarcie, że zamiast skupiać się na pracy z Mastersami w Floriana Kapała, jeździ z nim do szpitali.

– Według opisu ma wieloodłamowe złamanie obojczyka. Co to znaczy? Jeśli dobrze je wyblakną i odpowiednio skręcą, wróci za dwa tygodnie. Miałem takie przerwy po podobnych złamaniach. Jeśli tak samo będzie z Mastersem, możemy na niego liczyć w drugim meczu – dodał trener Kolejarza.

ZOBACZ WIDEO Kubera byłby lepszy w Vojens? Dobrucki wyjaśnia, czy rozważał „wywołanie” zawodnika przed finałem SON

Doświadczony żużlowiec wystartował w dziewięciu meczach w tym sezonie. W nich wyjechał na tor w 41 biegach i zdobył 79 punktów oraz sześć bonusów. Te liczby dają mu średnią ruchową 2073 i dziewiąte miejsce w lidze. Adam Skórnicki wie, że strata Mastersów jest duża, ale… – Mastersów nie będzie, ale mam Pickeringa, Douglasa, Kaczmarka, Balińskiego i Dróżdża, a także Brennana, Goreta i naszą młodzież – skomentował.

Raczej zespół, który był drugoligową sensacją i często decydował o wyniku Niedźwiedzi, czyli Wiktor Przyjemski, nie wystartuje w ekipie Metalika Recycling Kolejarza. Zastępcy mogą dostać swoją szansę, aw tej grupie jest wielu niechcianych graczy.

– Taki Błażej Wypior ma dobry begin, jest odważny, ale nie został dobrze zaaranżowany jeśli chodzi o technikę jazdy. Udało nam się to poprawić. Nie mówię, że jest idealny, ale chłopak zdobył trzy punkty z premią w naszym ostatnim meczu. Teraz znów może dostać szansę – powiedział trener.

Przeczytaj także:
Większość klubów już zamknęła swoje składy!
Mateusz Świdnicki z nowym klubem na sezon 2023?!

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.