Małpa zaatakowała 2-letnią dziewczynkę. Paulina w ciężkim stanie. Rosja 31 lipca 2022

Małpa może zabić? Rozwścieczone zwierzę zaatakowało 2-letnią Paulinkę. Dziewczyna trafiła do szpitala w ciężkim stanie.

Szokujące wydarzenia miały miejsce w rosyjskim mieście Terpigoryevo. To tam uciekła przed wojną ukraińska rodzina i ta sama rodzina przeżyła tam wielki dramat. Ich maleńka, dwuletnia córeczka została zaatakowana przez małpę! Skąd wzięło się to zwierzę w rosyjskim mieście? Jak to możliwe, że mała Paulina walczy o życie?

Paulinka i kilkoro innych dzieci bawiły się razem przed jednym z domów we wsi. Nagle na posesję wtargnęła rozwścieczona małpa. Zwierzę zaatakowało, starsze dzieci uciekły przestraszone. 2-latka też próbowała uciekać, ale niestety nie była wystarczająco zwinna i nie miała dość siły, by obronić się przed atakiem większego i szybszego zwierzęcia, wyposażonego dodatkowo w ostre zęby i pazury.

Małpa poważnie zraniła dwulatka

Małpa brutalnie rzuciła się na 2-latka. Paulinka była mocno podrapana i pogryziona. Rodzice dziewczynki uratowali dziewczynce życie. Usłyszeli jej przenikliwy krzyk, wybiegli z domu. Matka dosłownie wyrwała dziewczynkę z łap małpy, a po chwili podbiegł też ojciec. Zwierzę wciąż próbowało zaatakować.

Według mediów obrażenia małej Pauliny są bardzo poważne, pocięła sobie ręce i nogi, straciła dużo krwi. Dziecko zabrano do szpitala i skierowano na oddział intensywnej terapii, gdzie lekarze próbowali ratować mu życie.

Wiadomo już, że rodzina Pauliny złożyła zawiadomienie o ataku na policję. Wiadomo również, skąd w rosyjskim mieście pochodzi małpa. Zwierzę miało uciekać z prywatnego dziecięcego zoo należącego do sąsiadów. Okazuje się, że sąsiedzi są uznanym rosyjskim prawnikiem, a jego małżonka milionerami. Mają trzymać w swoim ogrodzie m.in. małpy, słonie i wilki.

Małpy niebezpieczne dla ludzi

Czy sprawa zostanie wyjaśniona? Czy właściciele zwierząt domowych poniosą konsekwencje? A czy w ogóle hodują legalnie egzotyczne zwierzęta? Atak miał miejsce w Rosji, więc jakiekolwiek informacje o śledztwie są bardzo trudne do zdobycia. Dziennikarze Newsweek.com próbowali skontaktować się z rosyjską policją, ale bezskutecznie. Nie wiadomo nawet dokładnie, jaką rasą było atakujące zwierzę. To właśnie próbują ustalić internauci, kto przeanalizował wygląd i wielkość małpy na niejasnym nagraniu i uznał, że musi to być makak, pawian lub langur.

I jeszcze jedno – chociaż małpy wydają się być przyjaznymi zwierzętami, odpowiadają za 21 procent wszystkich ukąszeń, które zwierzęta robią na ludziach! Zazwyczaj nie atakują bez prowokacji, choć trudno jednoznacznie powiedzieć, co jest dla nich prowokacją. Mogą zaatakować człowieka nawet wtedy, gdy pomyślą, że… spojrzał na nich z ukosa. Ludzie i małpy zupełnie inaczej czytają emocje wypisane na ich twarzach!

Dopiero w ostatnim czasie głośno było o co najmniej kilku atakach małp na ludzi. Najbardziej szokujące są przypadki z Indii. Jedna z nich opowiada historię niemowlęcia porwanego przez małpę i zrzuconego z dachu trzypiętrowego budynku. Dziecko nie przeżyło.

Zobacz teżKolejna plaga nawiedziła Rosję

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.