„Mamy prezesa i strategię rozwoju”. Rosja odpowiada na upór MKOl

Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Kilka dni temu mówił o sankcjach nałożonych na rosyjskich i białoruskich sportowców w obliczu agresji na Ukrainę.

Tomasz Bacha w rozmowie z magazynem “Sport Bild” powiedział, że „To nie czas na zmianę zaleceń lub postaw”.

„Nadal nie zalecamy zapraszania rosyjskich czy białoruskich sportowców na zawody, nadal bez hymnów, bez flag, bez narodowych barw”. – 68-latek stanowczo się wyraził.

Tymczasem rosyjski minister sportu nie pozostał zadłużony i skomentował głośne stanowisko Bacha.

Czytaj też: Stanowisko MKOl wobec Rosji i Białorusi

„Dla nas, z całym szacunkiem dla pana Bacha, jego opinia o przyszłości rosyjskiego sportu nie jest decydująca. Mamy prezydenta kraju, mamy strategię rozwoju sportu. Jak wielokrotnie mówiłem, jesteśmy kraj samowystarczalny pod względem sportu.Analiza, sprawdzenie jakimi zasobami dysponujemy i dalsze wzmacnianie narodowego systemu sportowego” – powiedział Oleg Matytsin, cytowany przez Match TV.

Minister wspomniał, że zwycięstwo w Igrzyskach Olimpijskich zawsze było marzeniem wielu sportowców, ale wciąż są w stanie udowodnić, że reprezentują wiodącą siłę na świecie.


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.