Marcin Gortat o Jeremym Sochanie: tacy gracze w NBA są doceniani

– To chłopak z potencjałem. Potrafi grać i, co ważniejsze, bronić się, a obrońcy w NBA są cenieni. W kolejnych latach Sochan musi rozwijać swoje umiejętności ofensywne. Zostanie wybrany w TOP 15, co zagwarantuje mu czteroletni kontrakt – opisuje młody Polak Gortat.

– Jest też Olek Balcerowski, ale obawiam się, że może być znacznie trudniej, bo kluby NBA nie wybierają wysokich zawodników z Europy – dodaje były koszykarz.

W rozmowie pojawiła się też historia z początków Gortata w NBA, który również brał udział w drafcie i został wybrany z 57. numerem.

– Wszyscy myślą, że podpisanie kontraktu to spotkanie w biurze z prezesem klubu, ale tak nie jest. Podpisałem umowę z dwoma kolegami w jednej z łódzkich kamienic – mówi gość „Misji Sport”.

***

Nie czuje się najlepszym polskim siatkarzem w historii, ale czuje, że dzisiaj jest jego najlepszy czas. Bartosz Kurek, ceniony przez kibiców i kolegów z drużyny, pokornie przyznaje, że do sukcesu potrzebny jest mu zespół, a do pełni szczęścia potrzebny mu medal olimpijski. – Zrobię wszystko, aby dodać ten najcenniejszy tytuł – mówi w rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem. Ujawnia również to, co powiedział mu Very important Heynen po fatalnym otwarciu meczu z Belgią, jak motywuje drużynę do dzisiejszej pracy Nikola Grbić, jak czuje się na boisku bez swoich najlepszych przyjaciół i co może mieć jego… wściekłość z tym.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.