Marek Gołębiewski ma nowy klub. “Wiedziałem, że jest stabilizacja” Piłka nożna

Marek Gołębiewski poprowadzi drużynę Chrobrego Głogowa od przyszłego sezonu. Nowy klub byłego trenera m.in. Legia Warszawa ma za sobą udany sezon, choć ze smutnym zakończeniem. Chrobry dotarł do finału rozgrywek Ekstraklasy, ale tam musiał uznać wyższość Korony Kielce.

Obejrzyj wideo
Przypinka dla trenera w szatni: „Nie zmoczył mnie”. Za kulisami gali KSW 71

Lewandowski dostał zapewnienie z Barcelony. “100% prawda”

Marek Gołębiewski po objęciu stanowiska trenera Chrobrego: „Tu trenerzy mają więcej czasu na pracę”

Po bardzo dobrym okresie w Skrze Częstochowskiej Marek Gołębiewski został zwolniony w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Trener pożegnał się z klubem przy pierwszych potknięciach Skry, mimo że wcześniej wykonał bardzo dobrą robotę. Później trafił do rezerwowego zespołu Legii Warszawa, a następnie został tymczasowym trenerem pierwszego zespołu.

Nie była to jednak udana współpraca i teraz 42-latek spróbuje swoich sił w Chrobrym Głogowie: – Szybko dogadałem się z właścicielami klubu, bo uważam, że to ciekawa drużyna i ciekawy projekt, w którym trenerzy mieć więcej czasu na pracę. Moja coroczna przygoda z Legią, która miała trwać dwa lata, została skrócona i jestem w Chrobrach. Myślę, że wybrałem właściwy kierunek i zobaczymy, jak boisko to weryfikuje. W tej chwili jestem bardzo zadowolony z tego, co robimy – powiedział Gołębiewski w rozmowie z Polsat Sport.

Nieprzypadkowo nowy trener Chrobrego nawiązał do tematu Legii Warszawa. Kiedy objął stanowisko trenera stołecznej drużyny, miał otrzymać wsparcie zarządu w prowadzeniu klubu, ten zaś nastawiony był na znalezienie nowego trenera, niejako podkopując jego autorytet w drużynie. Wybierając ten klub wiedziałem, że w tym klubie jest stabilizacja, więc zdecydowałem się na ten krok i bardzo się z tego cieszę – powiedział 42-latek zapytany o wcześniejszy okres w Legii.

Więcej tego typu treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Maciej Rybus przesyła pierwsze zdjęcie ze Spartaka. Maciej Rybus przesyła pierwsze zdjęcie ze Spartaka. “Do przodu”

Zadanie stojące przed Gołębiewskim nie będzie najłatwiejsze. Kibice Chrobrego mają nadzieję, że drużyna znów będzie walczyć o awans do Ekstraklasy, choć w nadchodzącym sezonie ligowa rywalizacja będzie bardzo mocna: – Na razie nie ma potrzeby deklarować, o co gramy, bo w tym roku liga będzie być bardzo twardym i równym. Jest wiele agency, które są rozpoznawalne w Polsce, jak Wisła Kraków, Ruch Chorzów, ŁKS Łódź – dodał.

Chrobry Głogów pierwszy mecz nowego sezonu na II lidze rozegra w Polsce 17.07 (niedziela), a rywalem podopiecznych Gołębiewskiego będzie Stal Rzeszów.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.