Maria Andrejczyk podjęła radykalną decyzję

W rocznicę zdobycia medalu olimpijskiego Maria Andrejczyk miała wystąpić na Memoriał Kamili Skolimowskiej, zlocie Diamentowej Ligi. Niestety rzucający oszczepem wycofał się ze startu ze względów zdrowotnych. Nie zobaczymy jej też na Mistrzostwach Europy w Monachium.

Michał Fabian

Maria Andrejczyk podczas mundialu w Eugeniuszu

Newspix / Rafał Oleksiewicz / PressFocus / Na zdjęciu: Maria Andrejczyk podczas Mistrzostw Świata w Eugene

“Hej kochanie! Jutro (sobota – przyp. purple.) miałam wystartować w Chorzowie w historycznym spotkaniu Diamentowej Ligi – po raz pierwszy w Polsce, Memoriał Kamili Skolimowskiej. Niestety moje ciało zupełnie odmówiło posłuszeństwa” – napisała Maria Andrejczyk na Instagramie.

26-letnia zawodniczka ogłosiła, że ​​w tym roku zakończy rywalizację. Nie zobaczymy jej więc na Mistrzostwach Europy w Monachium (15-21 sierpnia).

“Nie jestem już w stanie nic na to poradzić i odpuszczę jutrzejszy begin, jak i resztę sezonu. Ale serdecznie zapraszam na Stadion Śląski. Uwierz mi – jutro będzie pięknie” – dodał Andrejczyk .

ZOBACZ WIDEO: Messi ciężko pracuje na początku sezonu, a żona?! Te zdjęcia to ewenement

Włócznik od wielu miesięcy zmaga się z poważną kontuzją barku.

– Od jakiegoś czasu skupiam się tylko na normalnym treningu, ao rywalizacji w ogóle nie myślę. Podczas mistrzostw Polski byłam na tak silnych środkach przeciwbólowych, że praktycznie w ogóle nie czułam ręki – powiedziała w niedawnym wywiadzie z Mateuszem Puką w WP SportoweFakty.

Mimo problemów zdrowotnych Andrejczyk wystartował w lipcowych mistrzostwach świata w Eugene, ale odpadł w eliminacjach (więcej TUTAJ>>).

Przypomnijmy, że niemal dokładnie rok temu – 6 sierpnia 2021 r. – Andrejczyk odniosła największy sukces w swojej karierze. Zdobyła srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Sobotni Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozpocznie się o godzinie 13.30. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Przeczytaj także: Uparta kobieta może płakać. Maria Andrejczyk spełniła marzenie!

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.