Mateusz Klich opuści Leeds? „Musisz zagrać przed mistrzostwami świata”

Polak nie rozpoczął żadnego ze sparingów Leeds podczas zgrupowania w Australii, podobnie było podczas niedzielnego meczu z Cagliari, który był ostatnim testem Pawii przed rozpoczęciem sezonu Premier League.

Trener został zapytany na konferencji prasowej o swoje plany na przyszłość pomocnika. – Bardzo lubię Mateusza i jego mentalność jest świetna. Zrozumiałe, że naprawdę chce pojechać na Mistrzostwa Świata. Lubię mieć Mateusza na liście, jest świetnym facetem i jego wkład jest znaczący, więc zobaczmy, co się stanie powiedział Amerykanin.

Lokalni dziennikarze starają się trochę poczytać między słowami i porównać sprawę Klicha z dwoma innymi zawodnikami na skraju opuszczenia klubu – Helderem Costą i Ianem Povedą. W ich przypadku Marsch też był niejednoznaczny, co prawda zaznaczając, że lubi ich postawę, ale jednocześnie nie zamyka zbytnio bramy przed ewentualnym odejściem z klubu.

Według Leeds-Dwell, Klich miał osobiście udać się do trenera, aby powiedzieć mu, że musi grać jak najwięcej przed zbliżającymi się mistrzostwami światadlatego Amerykanin nie może być pewien, że po zamknięciu okienka transferowego nadal będzie miał w kadrze reprezentanta Polski.

Klich przyjechał do Leeds w 2017 roku i po powrocie z wypożyczenia do Holandii stał się kluczową postacią w zespole kierowanym przez Marcelo Bielsaktóry awansował do Premier League w 2020 roku. W sumie rozegrał do tej pory 178 meczów, strzelił 22 gole i 21 asyst.


INTERIA.PL

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.