Matka zostawiła dziecko w samochodzie na kilka godzin. Była pewna, że ​​był w przedszkolu. Nie przetrwało

W przedszkolu dowiedziała się, że nie tego dnia nie przyprowadziła syna

Po zakończeniu dnia pracy kobieta około godziny 17:00 poszła odebrać swojego osiemnastoletniego syna ze żłobka. Tam dowiedziała się, że tego dnia nie przywiozła go do placówki. Dopiero po powrocie do samochodu zorientowała się, że jej dziecko przez cały dzień leżało na tylnym siedzeniu.

Wezwano służby, które reanimowały dziecko. Nie dało się go uratować. Rodzina została otoczona opieką psychologiczną. Pod nadzorem prokuratury wszczęto również śledztwo.

Kolejny taki przypadek

Każdego roku, gdy temperatury na zewnątrz rosną, istnieje ryzyko tragicznych zgonów wśród dzieci w rozgrzanych samochodach. Kilka dni pisaliśmy o 39-letnim mężczyźnie, który zostawił śpiącą córkę w samochodzie i sam poszedł na zakupy. Płacz dziecka usłyszała sprzedawczyni.

Ile jeszcze niepotrzebnych zgonów będziemy świadkami, aby przekaz o nie zostawianiu dzieci samych w samochodach stał się jasny i dosadny?

Jak możemy i powinniśmy odpowiedzieć?

Jak ludzie powinni zareagować na widok dziecka lub zwierzęcia pozostawionego w samochodzie?

Upewnij się, że w pobliżu nie ma kierowcy.

Sprawdź, czy drzwi są otwarte. Jeśli to nie zadziała, natychmiast powiadom odpowiednie służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Zostań tam, gdzie jesteś i obserwuj sytuację.

Pamiętaj, że w takim przypadku wybicie szyby samochodu w celu uwolnienia dziecka lub zwierzęcia ze śmiertelnej pułapki nie pociąga za sobą odpowiedzialności za szkody majątkowe

– poinformowała Gazeta.pl rzeczniczka rybnickiej policji asp. Bogusław Kobeszko.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.