ME U20: Porażka Polaków z Włochami pod koniec fazy grupowej

Polska siatkarka przegrała z Włochami w ostatnim meczu fazy grupowej Mistrzostw Europy UEFA do lat 20 0:3 (18:25, 24:26, 14:25). Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce w grupie i awansowali do fazy pucharowej.

Pierwszy set nie wypadł najlepiej polskim zawodnikom. Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego odskoczyli do rywalek na początku gry. W pewnym momencie Włosi prowadzili ośmioma punktami (12:4). Polacy próbowali odrobić straty, ale ich przeciwnicy nie zamierzali odpuszczać zdobytej przewagi. Reprezentanci Polski dobrze zagrali z blokiem. W pierwszym secie udało im się w ten sposób zdobyć cztery punkty. To jednak nie wystarczyło, aby powstrzymać udanych włoskich napastników. Polacy przegrali pierwszego seta 18:25.

Druga część tego meczu była zdecydowanie bardziej wyrównana. Żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć dużej przewagi. Gra była rozgrywana punkt po punkcie. Do końca seta nie było wiadomo, która drużyna przechyli szalę zwycięstwa na ich stronę. Na nieszczęście dla podopiecznych Mateusza Gdabdy Włosi znów okazali się lepsi. Polska drużyna miała problemy z usługami zawodników z Półwyspu Apenińskiego, którzy w drugim secie zaserwowali trzy asy. Ta część spotkania zakończyła się wynikiem 26:24 dla Włochów.

W ostatnim meczu na korcie ponownie dominowali włoscy siatkarze. Szczególnie dobrze spisał się Luca Porro, który bez problemu zdobył więcej punktów dla swojego zespołu. Polacy nie mogli znaleźć odpowiedzi na grę swoich rywali. Włosi bezlitośnie wykorzystali wszystkie błędy popełnionych przez Białych i Czerwonych, dzięki czemu wygrali tego seta 25:14.

Dzięki tej porażce Włosi zakończyli pierwszy etap turnieju na pozycji lidera w grupie 1. Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce. W ten sposób obie drużyny zapewniły sobie awans do fazy pucharowej mistrzostw.

Polska – Włochy 0:3 (18:25, 24:26, 14:25)