Media: Paweł Wszołek koło Legii Warszawa. Porozumienie w sprawie piłkarzyków

Paweł Wszołek grał w Legii Warszawa w latach 2019-2021. 15-krotni mistrzowie Polski wynegocjowali z piłkarzem nowy kontrakt, ale ostatecznie nie doszli do porozumienia i skrzydłowy odszedł z Legii na wolny switch latem 2021 roku. Wszołek podpisał umowę z Union Berlin, ale jego przygoda w Niemczech okazała się nieudana. – To jeden z najdziwniejszych transferów Olivera Ruhnerta. Zatrudnił go do pracy nad systemem, w którym trener w ogóle go nie widzi. Perspektywy: żadne. Wiele musiałoby się wydarzyć, żeby Polak miał szansę zagrać. – napisali dziennikarze “Bilda”.

Obejrzyj wideo
Wypowiedź Kamila Glika po meczu z Holandią. „Poświęciłem nawet Serie A, aby pojechać na Mistrzostwa Świata”

Paweł Wszołek wróci do Legii Warszawa? Winger negocjuje warunki umowy

Interia informuje, że Paweł Wszołek może ponownie na stałe związać się z Legią Warszawa. 11-krotny reprezentant Polski został wypożyczony do Legii na drugą część sezonu 2021/2022, ale kontrakt nie zawierał opcji wykupu. Wszołek pracuje nad rozwiązaniem kontraktu z Union Berlin i negocjuje nowy kontrakt z Legią Warszawa, który podpisałby do końca czerwca 2025 roku. Były zawodnik Polonii Warszawa nie może narzekać na brak zainteresowania, bo kluby z Belgii i Francja (Ligue 2) są nim zainteresowane.

Dyrektor sportowy Jacek Zieliński powiedział w kwietniu br., że nie widzi wielkich szans na sprowadzenie Wszołka z powrotem. – Nie powiem, że zagra z nami w 100 procentach, ale szanse są 30 procent. Paweł raczej będzie chciał z nami zostać – powiedział Zieliński w rozmowie z Interią. Później chęć pozostania w Legii potwierdził sam piłkarz. – Na pewno nie wykluczam takiego wariantu, bo czuję się tu naprawdę dobrze. Kawałek mojego piłkarskiego życia, dwa mistrzostwa Polski. Zobaczymy, co przyniesie czas – powiedział Wszołek.

Legia Warszawa liczyła na to, że Aleksandara Cavricii zastąpi Paweł Wszołek, a skrzydłowy zdecydował się na podpisanie nowego kontraktu ze Slovanem Bratysławą. Paweł Wszołek zagrał w ubiegłym sezonie dla Legii Warszawa 14 meczów, w których strzelił sześć bramek i zanotował trzy asysty.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.