Meksykanie robią wszystko dla Igi Christmas. „Dzika karta” Tenis

Turniej WTA 1000 w Guadalajara zaplanowany jest na 17-23 października, poprzedzający sezon finałów WTA kończący się w Fort Price w Teksasie (od 31 października do 7 listopada). Iga Świątek, aby lepiej przygotować się do bardziej prestiżowych zawodów w USA, w ogóle nie planowała przyjazdu do Meksyku. Jednak, jak donoszą zagraniczne media, organizatorzy turnieju w Guadalajarze starają się zachęcić Polkę do wzięcia w nim udziału.

Obejrzyj wideo
Nowa Iga Świątek. Jednak Djoković, a nie Nadal? [Sport.pl LIVE]

Iga Świątek nie chce startować w Guadalajarze. Priorytet finałów WTA

Iga Świątek dość świadomie podjęła decyzję o rezygnacji ze startu w Meksyku. Choć ranga turnieju jest wysoka (do zdobycia 900 punktów do rankingu WTA), tenisistka z Raszyna miała zupełnie inne plany na jesień. Od 3 do 9 października chce wystąpić w czeskiej Ostrawie, następnie zagrać w turnieju w San Diego, który zostanie rozegrany między 10 a 16 października, a po długim odpoczynku i odpowiednim przygotowaniu rozpocząć walkę w finałach WTA .

Iga Świątek może zdobyć dziką kartę – pierwszą w swojej dorosłej karierze.

Ta wiadomość nie ucieszyła organizatorów turnieju Guadalajara Open. Dlatego robią wszystko, aby przekonać Świątka do zmiany zdania. Przyznał to również jej dyrektor Gustavo Santoscoy. Wszystko po to, by podnieść prestiż konkursu. Z udziału w nich zrezygnował również wicelider rankingu tunezyjski Ons Jabeur. Gdyby jednak Polka dała się namówić, mogła pobawić się tzw. dziką kartą. Oznacza to, że awansowałaby bezpośrednio do głównej fazy turnieju.

Byłby to pierwszy taki przypadek w jej seniorskiej karierze. Ostatnio otrzymała dziką kartę, gdy miała 17 lat. Stało się to w lipcu 2018 roku na turnieju ITF 80 w Pradze. Zajmował wówczas 342. miejsce w rankingu i właśnie pukał do bram światowej czołówki.

Więcej treści sportowych znajdziesz także na Gazeta.pl.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.