Michael Schumacher docenił. Szykuje się wielka impreza

Michael Schumacher jest dla wielu najlepszym kierowcą F1 wszech czasów. Nadrenia Północna-Westfalia postanowiła docenić Niemca pochodzącego z tego regionu. Najwyższą nagrodę odbierze na specjalnej ceremonii.

Katarzyna Łapczyńska

Michael Schumacher

Materiały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: Michael Schumacher

Siedem tytułów mistrzowskich Formuły 1 mówi identical za siebie. Michael Schumacher stał się żywą legendą królowej sportów motorowych, a niektóre z jego rekordów wydawały się nie do pobicia. Wykreślił je z historii Lewis Hamilton dopiero w czasach absolutnej dominacji Mercedesa w F1.

Schumacher dwukrotnie zakończył karierę w F1 – najpierw po sezonie 2006, potem w 2012. Choć od tamtych wydarzeń minęło już wiele lat, dopiero teraz zdecydowała się docenić Nadrenię Północną-Westfalię. Ten kraj związkowy położony na zachodzie Niemiec postanowił przyznać byłemu kierowcy Ferrari i Mercedesa najwyższe odznaczenie państwowe.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 20 lipca w Kolonii w muzeum, w którym znajduje się prywatna kolekcja samochodów „Schumi” oraz pamiątki związane z karierą legendy F1.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspsport: szła pod kosz i nagle… Coś niesamowitego!

Niestety zainteresowana osoba nie pojawi się na uroczystości. Michael Schumacher nie został pokazany publiczności od czasu śmiertelnego wypadku we francuskich Alpach pod koniec grudnia 2013 roku. Organizatorzy imprezy poinformowali jedynie w specjalnym zawiadomieniu, że odznaczenie w imieniu „Schumi” odbierze jego małżonka – Corinna Schumachera.

Na uroczystości pojawią się dzieci Schumachera – syn Mick i córka Gina. Planowane jest również specjalne przemówienie Jeana Todta. Były prezes FIA przyczynił się do niemieckich sukcesów w F1, bo kierował Ferrari w drugiej połowie lat 90. i na początku XXI wieku.

Najwyższe odznaczenie państwowe Nadrenii Północnej-Westfalii przyznawane jest tylko raz w roku. – Praca Schumachera jako sportowca i osoby promującej dobre wartości wykracza daleko poza granice jego ojczystego kraju – powiedział Hendrik Wust, prezydent stanu.

Wust podkreślił, że Schumacher jest „jedną z największych osobistości w historii sportu na całym świecie” i że jego liczne sukcesy nie zmieniły go jako człowieka i że „zawsze twardo stąpał po ziemi, myśląc o dobru jego bliscy.”

Przeczytaj także:
Nowy zespół w F1? To może być wielki powrót rosyjskiego oligarchy
Wybuch samochodu na Dakarze. To był atak

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Michael Schumacher jest najlepszym kierowcą F1 w historii?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.