Michniewicz przyznał się do tego otwarcie! „Ten drawback istnieje od dłuższego czasu”

Czy Polacy zagrają przeciwko Walijczykom z beczką przy głowie, wiedząc, że porażka eliminuje ich z elity Ligi Narodów? Walia od lata jest dla nas wyjątkowo niewygodnym rywalem.

Na komentarz jednego z dziennikarzy, że Holendrzy wygrali bez większego wysiłku, Czesław Michniewicz zaprotestował.

– Nie zgadzam się, że Holendrzy nie musieli się pocić, żeby nas pokonać – powiedział polski trener.

– Nie ma zbyt wielu takich bramek, po zagraniu tak szybko i precyzyjnie, jak zaprezentowali to Holendrzy – dodał.

– Mieliśmy nadzieję przełamać tę passę, ale nie wykorzystaliśmy dobrej sytuacji. Holendrzy zmienili podobny cel, a my nie – odniósł się do okazji, jaką miał Arkadiusz Milik.

To była różnica między nami. Nasza akcja była również fantastyczna i dynamiczna. Downside w tym, że Holendrzy mieli znacznie więcej tych działań – podkreślił selekcjoner.

Czesław Michniewicz liczy na pomoc Szymona Żurkowskiego, który dziś (piątek) dołączy do zespołu po urodzeniu dziecka. Lekko kontuzjowani Paweł Dawidowicz i Arkadiusz Reca również powinni dojść do siebie.

Okazuje się też, że zmiana Sebastiana Szymańskiego w meczu z Holandią była wymuszona.

– Sebastian naciągnął trochę mięśnia na rozgrzewce, więc nie chcieliśmy ryzykować jego gry do końca – dodał trener.

– W Walii wszystko zależy od nas. Nie musimy liczyć na nikogo innego. Musimy jechać i zdobywać punkty, aby pozostać w najwyższej lidze Ligi Narodów – Czesław Michniewicz mobilizuje siebie i drużynę.

Przeczytaj także: Szczęściarzowi zabrakło nerwów! Kamery tego nie pokazały!

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.