Mielna. Na plaży pojawił się mors. „To chyba pierwszy taki przypadek w historii Bałtyku”

Na plaży w Mielnie znaleziono morsa. „To chyba pierwszy taki przypadek w historii Bałtyku”. – pisze na Facebooku “Puls Mielna”. Dr Iwona Pawliczka vel Pawlik, kierownik Stacji Morskiej w Helu, opowiedziała o niezwykłym plażowiczu.

Obejrzyj wideo
Greenpeace na Bałtyku protestuje przeciwko transportowi rosyjskiej ropy

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Mielna. Na plaży znaleziono arktycznego morsa

Błękitny Patrol WWF oraz pracownicy Stacji Morskiej prof. Krzysztofa Skory w Helu.

O morsie piszą też lokalne media.

“Sexafer” w Mielnie. Reagują władze miasta: Nie jesteśmy „polską Ibizą”

„Dzisiaj na plaży w Mielnie pojawił się prawdziwy… mors. To chyba pierwszy taki przypadek w historii Bałtyku. Podobno chciał sprawdzić, czy jego pomnik przy ulicy Kościuszki ma się dobrze. Inna wersja jest taka, że miał złą datę, bo chciał wystąpić na Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie” – żartuje portal Puls Mielna.

Zwierzę jest już pod opieką specjalistów. Zanim wróci do domu, musi odzyskać siły.

Morze Arktyczne w Mielnie. Gdzie znajduje się to zwierzę?

Mors polarny to drapieżny ssak morski. Dziś jest jedynym przedstawicielem rodziny morskiej. Kiedyś był to liczny gatunek. W przeszłości mors odgrywał ważną rolę w życiu mieszkańców Arktyki, którzy polowali na zwierzęta nie tylko przy użyciu mięsa, ale także skór, tłuszczu, charakterystycznych dużych kłów i kości.

Skradzione Ferrari 488 GTB zdjęcie autorstwa Car Spotting ZachodniopomorskieMielna. Skradziono luksusowe Ferrari. Pojazd jest wart ponad 1,5 mln zł

Morsy można spotkać – poza Mielna – w przybrzeżnych wodach Arktyki – wzdłuż Ameryki Północnej i Rosji. Zwierzęta wolą płytkie wody, w pobliżu oblodzonych brzegów. Często też pływają w wypadku.

Temperatura wody w Bałtyku w okolicach Mielna wynosiła w czwartek 15 stopni Celsjusza

***

Pomóż Ukrainie, dołącz do kolekcji. Pieniądze można wpłacić na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.