Mistrz świata zestrzelony. Przerażający, kogo aresztowali

Ośmiokrotny mistrz świata Leandro Lo został postrzelony w głowę w klubie w Indianopolis (Brazylia). Miał 33 lata. Media donoszą, że zatrzymano już policjanta, który miał strzelić mu w głowę.

Karol Wasiek

Leandro Lo

Instagram / leandrolojj / Na zdjęciu: Leandro Lo

Brazylijskie władze aresztowały w niedzielę policjanta oskarżonego o zabicie Leandro Lo, jednej z najwybitniejszych postaci świata w jiu-jitsu i ośmiokrotnego mistrza świata w sztukach walki, strzałem w głowę.

Porucznik Henrique Otavio Oliveira Velozo, 30-letni funkcjonariusz zmilitaryzowanej policji w Sao Paulo, stanął przed swoimi przełożonymi i został natychmiast aresztowany pod zarzutem zbrodni, do której doszło w niedzielę o świcie.

Aresztowanie odbyło się zgodnie z nakazem wydanym przez Trybunał Sprawiedliwości w Sao Paulo.

ZOBACZ WIDEO: Romanowski o kulisach KSW i psikusach w kadrze, Śmiełowski o Kaczmarczyku

„Miał strzelić ofierze w głowę” – pisze „Mundo Deportivo”.

Morderstwo miało miejsce w ekskluzywnym Sirio Membership na południu Sao Paulo. Tam sportowiec udał się z przyjaciółmi, aby cieszyć się występem popularnej grupy muzycznej na imprezie.

Zawodnik ju-jitsu miał właśnie pokłócić się z mężczyzną, który prawdopodobnie był pijany. Unieruchomiło go, żeby się uspokoił. Kiedy go wypuścił, mężczyzna wyciągnął broń i strzelił mistrzowi świata prosto w głowę. Potem dwukrotnie kopnął Leandro Lo i uciekł.

Wielokrotny mistrz świata trafił do szpitala. Po kilku godzinach ogłoszono śmierć mózgu.

Napastnik – ubrany w cywilne ubranie – został zidentyfikowany przez świadków i przy pomocy kamer bezpieczeństwa. To wspomniany już Henrique Otávio Oliveira Velozo.

Leandro Lo był powszechnie uważany za jednego z najlepszych graczy ju-jitsu wszech czasów. Na swoim koncie ma osiem światowych tytułów, a także trofea z wielu różnych konkursów. Zdobył mistrzostwo po raz ostatni w tym roku.

Zobacz też:
Ten Lewandowski zrobił wrażenie. „Nie został zjedzony przez tremę”
Nie ma Lewandowskiego, nie ma problemu? Niemcy sędziują Bayern bez Polaka

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.