Mistrzostwa Świata 2022: Bryan Mbeumo chce reprezentować Kamerun

Bryan Mbeumo (z prawej) chce grać w Kamerunie.

Bryan Mbeumo, który grał w młodzieżowych drużynach narodowych Francji, chce zagrać w Kamerunie na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Katarze, poinformowała Afrykańska Federacja Piłki Nożnej.

W oświadczeniu związku stwierdzono, że 23-letni skrzydłowy angielskiej Premier League Brentford, który w niedzielę skończył 23 lata, zdecydował się na ten krok dzięki „przywróceniu wiarygodności” federacji kierowanej przez Samuela Eto’o, jednej z najlepszych Afrykańscy gracze ostatnich lat. Inny były zawodnik, Rigobert Tune, jest trenerem kadry narodowej.

ZOBACZ TAKŻE: Jakub Moder nie zagra na mundialu? PZPN nie traci nadziei

W tym roku chęć reprezentowania Kamerunu wyrazili także dwaj inni piłkarze, których rodzina stamtąd pochodzi: skrzydłowy Georges-Kevin Nkoudou i pomocnik Olivier Ntcham. Żaden z nich nie zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Francji.

Mbeumo jest piłkarzem Brentford od 2019 roku, kiedy przeniósł się tam z francuskiego Troyes. Przyczynił się do awansu londyńskiego klubu do Premier League w zeszłym roku, a w sezonie 2021/22 strzelił w tych rozgrywkach cztery gole. Brentford zajął 13. miejsce.

Na mundialu w Katarze Kamerun zagra w grupie z Brazylią, Serbią i Szwajcarią. Turniej potrwa od 21 listopada do 18 grudnia.

MC, PAP

Przejdź do Polsatsport.pl

PolsatSport.pl na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i aktualności na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.