Mistrzowie odpadają w Nowym Jorku, dziwaczny powrót Millera do Buenos Aires

Miller na ringu… na imprezie „narkotykowej nokautu”?!

Jeśli ktoś chciałby sobie wyobrazić większą ironię niż pomysł szefów WBA zapowiadających udział Jarrella Millera w argentyńskiej gali pod hasłem „KO to Medication”, to nie wiem, co by to mogło być. Przypomnijmy, że w swojej karierze kickboxingu i boksu Miller trzykrotnie został przyłapany na używaniu nielegalnego dopingu: w 2014 roku, w 2019 roku przed walką o pas mistrzowski z Anthonym Joshuą i ponownie w 2020 roku, gdy miał walczyć na gali High Rank .

Nevada Sports activities Fee ostatecznie zdecydowała o dyskwalifikacji Jarrela „Huge Child” Millera do 16 czerwca 2022 r., więc powrót byłego pretendenta do Buenos Aires jest całkowicie legalny. Ale pomysł, by obsadzić go, po czterech latach nieobecności na ringu i seryjnych łamaniach przepisów antydopingowych, na gali zaprojektowanej przez World Boxing Affiliation, by odstraszyć młodzież od nielegalnych narkotyków, jest absurdalny. Albo idiotyczny.

Silne nokauty w Nowym Jorku

Niecałe dwie rundy zajęły występy pod kanadyjską flagą Arthura Beterbijew, mistrzów WBC i IBF w wadze półciężkiej, aby pokonać mistrza WBO Joe Smitha Jr. Zamiast walki doszło do brutalnej konfrontacji ambitnego Smitha Jr. z bokserem kto robił wszystko lepiej: bił mocniej i dokładniej, był lepszy technicznie i przede wszystkim ujawniał brak umiejętności defensywnych przeciwnika

Tim Bradley, komentator ESPN, skomentował ten incydent: „Artur wykorzystał fakt, że zmierzył się z zawodnikiem o znacznie mniejszych umiejętnościach. Wielu nie rozumie lub nie chce mu się przyznać, że Beterbijew jest inteligentnym, kreatywnym bokserem. Nawet jeśli nie trafi na szybką lewą prostą, robi to tak gwałtownie, że wybija przeciwnika z rytmu. Kiedy jest już na dystans, zaczyna maltretować rywala i szybko przejmuje kontrolę. Zadaje szybkie ciosy, bez zbytniego machania: krótkie, szybkie i celne ciosy na średnim dystansie. Trudno sobie z tym poradzić, ponieważ masz przed sobą kogoś, kto bije tak szybko, cios za ciosem, że trudno to zobaczyć ”- powiedział Bradley w wywiadzie dla FightHub.

Bradley Jr. nie omieszkał podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat wspaniałej walki Beterbijewa z właścicielem jedynego pasa, którego mu w kolekcji brakuje – mistrzem WBA, Dmitrijem Bivolem. „Nie wiem, jak to może wyglądać, nie patrzyłem na słabości Biwola. Byłby problemem dla Beterbijewa, bo dobrze porusza się na nogach, trzyma się blisko, potrafi kontratakować – to jest różnica. Nie musi mocno uderzać, trzyma dystans, tak jak w walce z Canelo, To właśnie trzeba zrobić z Beterbijew.

Zamiast zjednoczenia walki o komplet pasów promotor Arthura Beterbijewa, Bob Arum, szef High Rank Boxing, zapowiedział, że kolejny przeciwnik boksera z flagą Kanady będzie podczas pojedynku w Londynie, najprawdopodobniej w październiku, obowiązkowy rywal do pasa WBO, Anthony Yarde (22-2 21 KO).

Dwukrotny złoty medalista olimpijski Robeisy Ramirez (10-1, 6 KO) również pokazał się na szczycie rankingu w Nowym Jorku na gali High Rank w Nowym Jorku.

Ramirez, który w swojej amatorskiej karierze pokonał m.in. aktualnego mistrza świata zawodowego, wielkiego Shakura Stevensona, nie miał problemów z wygraniem w piątej rundzie efektownym KO za tę walkę, niepokonanego Abrahama Nova (21-1, 15 KO). ). Przed pojedynkiem, przekonany o swoim zwycięstwie, Nova powiedział, że pokonanie Kubańczyka dałoby mu walkę z mistrzem WBO Emanuelem Navarrete. Czy to oznacza, że ​​Ramirez dostanie tę szansę? Kubańczyk jest przekonany, że na to zasługuje, ale o tym zdecydują promotorzy.

Przejdź do Polsatsport.pl

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.