Młody łoś próbował przeskoczyć płot….

Strażacy z Braniewa usunęli z płotu martwego łosia
Foto Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie

Tragicznie zakończyła się wędrówka młodego łosia przez Braniewo. Zwierzę próbowało przeskoczyć ogrodzenie strefy religijnej przy ul. Świętokrzyskiej w Braniewie i utknął na kratach ogrodzenia.

W piątek (17 czerwca) strażacy z Braniewa zostali wezwani na incydent, w którym na płocie wisiał młody łoś. Ciało zwierzęcia zostało przebite metalowymi prętami ogrodzeniowymi, niestety łoś nie przeżył.


Martwe zwierzę zostało usunięte z ogrodzenia przez strażaków z Braniewa za pomocą specjalnego pojazdu wyposażonego w dźwig hydrauliczny. W akcjach uczestniczyli także policjanci.Łoś jest największym przedstawicielem rodziny jeleniowatych, a także jednym z największych ssaków lądowych w Europie. Jest to zwierzę roślinożerne. Samiec (byk) osiąga 540-740 kg masy ciała, a jego wysokość waha się od 1,5 m do ponad 2 m.


Największy odnotowany okaz, znaleziony w 1897 r., miał 2,34 m długości, ważył 825 kg, a jego poroże miało rozpiętość 199 cm. Samica (łoś, kępa) jest krótsza i lżejsza, osiąga wagę około 400 kg.

2147382000

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.