młodym ludziom trzeba pokazać, że małżeństwo jest piękne i możliwe

Trzeba modlić się o powołanie do małżeństwa i przekazywać jego piękno naszym dzieciom.

Żyjemy w czasach, gdy małżeństwo chrześcijańskie nie jest już sprawą oczywistą. Dlatego musi stać się przedmiotem naszej proklamacji – mówi Gabriella Gambino, podsekretarz watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, współorganizatorka Światowego Spotkania Rodzin. Podkreśla, że ​​duszpasterstwo musi zaczynać się od rzeczywistej sytuacji. Dzisiejsza rzeczywistość jest taka, że ​​młodzi ludzie nie biorą ślubu. Trzeba modlić się o powołanie do małżeństwa i przekazywać jego piękno naszym dzieciom.

W rozmowie z Radiem Watykańskim Gambino podkreśla, że ​​ten aspekt powołania do małżeństwa i rodziny jest kluczem do rozpoczynającego się dzisiaj spotkania.

„Przesłaniem, które moim zdaniem najbardziej leży w sercu Ojca Świętego, jest dziś głoszenie piękna małżeństwa i rodziny. Żyjemy w kontekście społecznym, w którym młodym ludziom trudno jest uwierzyć w małżeństwo. Mają wokół siebie tak wiele różnych wyzwań, które prowadzą ich na inne ścieżki. Dlatego potrzebują świadectwa solidnych rodzin, które pokaże im, że życie rodzinne jest odpowiedzią na ludzkie pragnienie pełni, a życie rodzinne opiera się na małżeństwie chrześcijańskim – a więc rodzina jest stabilna, silna i zbudowana na wierze w Boga , obecny w naszych domach iw naszym życiu – jest piękny i możliwy, nie jest czymś nieosiągalnym. Nie jest to abstrakcyjny ideał. Z tego powodu jednym z tematów wybranych na Światowe Spotkanie Rodzin jest właśnie świętość. Przykład świętych rodzin, które przeszły już tę drogę przed nami, pokazuje nam, że możemy dostrzec znaki obecności Boga w naszym życiu, w naszej codziennej rzeczywistości. “

«« | « |


1

| »| »»

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.