Mors pojawił się na plaży w Mielnie. To pierwszy taki przypadek w historii

Mors arktyczny to duży drapieżny ssak morski, który żyje u wybrzeży Arktyki. Tymczasem w czwartkowy poranek, kiedy w Polsce było naprawdę gorąco, jeden ze spacerowiczów znalazł zwierzę na dzikiej plaży niedaleko Mielna.

Zobacz też: Właściwości zdrowotne bursztynu. Prosty sposób na wykorzystanie „bałtyckiego złota”

Mors odpoczywał na zacisznym odcinku plaży między Mielnem a Łazami. Według relacji człowieka, który natknął się na zwierzę, mors leżał spokojnie w pobliżu morza i miał charakterystyczne kły. Co więcej, było to “jak pół pokoju” – powiedział mężczyzna w rozmowie z “Wyborczą”.

Zobacz też: Nazwy hebrajskie w Polsce. Poznaj znaczenie najpopularniejszego

Jak dodał kierownik Stacji Morskiej w Helu, naukowcy starają się zebrać jak najwięcej informacji o niezwykłym gościu.

Naukowcy podejrzewają, że zwierzę, które pojawiło się na plaży w okolicach Mielna, to 10 sam mors, który tydzień temu widziano na plaży na niemieckiej wyspie Rugia, donosi “Wyborcza”.

O sprawie poinformował także portal Puls Mielna – Mielno Information w mediach społecznościowych.

Zobacz też: Katarzyna Zdanowicz, dziennikarka Polsatu: „Każdy z nas ma coś, co z różnych powodów kryje się między wierszami”
Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.