Moto2: Piątkowe postępy Piotra Biesiekirskiego na Silverstone

Piotr Biesiekirski ukończył obie piątkowe sesje treningowe przed wyścigiem o Grand Prix Wielkiej Brytanii w klasie Moto2 na 29. miejscu, poprawiając swój poranny czas o prawie dwie sekundy w drugiej sesji.

Dla 20-latka z zespołu Pertamina Mandalika SAG Euvic piątek był pierwszym dniem na prawie sześciokilometrowym, wymagającym torze Silversone.

Jako jedyny Polak w stawce trzydziestu kierowców Mistrzostw Świata Moto2, od pierwszej sesji konsekwentnie zwiększał tempo, w obu treningach osiągnął najlepsze czasy na ostatnim okrążeniu iw piątek pokonał łącznie 29 okrążeń.

„To był długi i pracowity dzień na bardzo trudnym i wymagającym torze, ale my i cały zespół wykonaliśmy dobrą robotę” – powiedział Biesiekirski. – Na tak długim okrążeniu trzeba się wiele nauczyć, a im dłuższy tor, tym mniej okrążeń można przejechać podczas sesji, więc pierwszy dzień był bardzo intensywny. Pomiędzy pierwszą a drugą sesją zrobiliśmy dobre postępy, chociaż hamowanie może zająć mi jeszcze trochę czasu. Na nowym torze jest to jednak normalne, więc skupiam się na tym, aby jak najlepiej wykorzystać trzeci sobotni trening i jak najlepiej przygotować się do popołudniowych kwalifikacji – dodał.

W sobotę gracze będą mieli trzecią bezpłatną sesję treningową i sesję kwalifikacyjną. Niedzielny wyścig Moto2 World Championship o Grand Prix Wielkiej Brytanii rozpocznie się o 15:30 czasu polskiego i potrwa 18 okrążeń.

Komunikat prasowy

Przejdź do Polsatsport.pl

PolsatSport.pl na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i aktualności na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.