MŚ w pływaniu: W czwartkowym półfinale wystąpi trzech Polaków

Trzech Polaków zagra w półfinale Mistrzostw Świata w Pływaniu, które w czwartek zostaną rozegrane w Budapeszcie. Jakub Majerski wystartuje na 100 m stylem motylkowym, Laura Bernat na 200 m z tyłu, a Paweł Juraszek na 50 m stylem dowolnym.

Jakub Majerski awansował do półfinału na 100-metrowym etapie motylkowym. W kwalifikacjach uzyskał szósty wynik – 51,50. Najszybciej popłynął Węgier Kristof Milak – 50,68

ZOBACZ TAKŻE: Mistrzostwa Świata w Pływaniu: Dawid Wiekiera zdyskwalifikowany w półfinale

Majerski, który jest rekordzistą kraju, płynął w szóstej rundzie kwalifikacyjnej, w której zajął trzecie miejsce (51,50). Wygrał go złoty medalista, dwukrotnie dłuższy rekordzista świata na dystansie Kristof Milak (50,68). Węgier okazał się najlepszym zawodnikiem w kwalifikacjach, gdyż startujący w ostatniej serii Kanadyjczyk Joshua Liendo Edwards osiągnął w porannych wyścigach po raz drugi (50,97).

W tej konkurencji sklasyfikowano 65 zawodników. Ostatnia Simanga Dlamini z afrykańskiej Suazi miała 13,78 sekundy za Milakiem.

Laura Bernat w kwalifikacjach na 200 m grzbietową z wynikiem 2.11.48 zajęła 10. miejsce. 16-latek z Lublina jest mistrzem Europy juniorów z zeszłego roku. Amerykanka Phoebe Becon (2.07.89) wygrała rundę kwalifikacyjną.

Paweł Juraszek był trzecim reprezentantem Polski, który zapewnił sobie begin w wieczornym półfinale w czwartek. Był pół sekundy za swoim rekordem narodowym na 50 metrów. Jego czas (21,97) dał mu 10. miejsce w kwalifikacjach, remisując z Francuzem Maximem Groussetem. Brazylijczyk Bruno Fratus okazał się najszybszym crawlerem (21,71).

W tych zawodach pojawiła się rekordowa liczba pływaków. Ali Barouf uplasował się na ostatnim 90. miejscu. Reprezentant wyspiarskich Komorów stracił do Fratusa aż 10,81 sekundy na 50 metrów.

W tych zawodach miał startować pięciokrotny mistrz olimpijski z Tokio, Amerykanin Caeleb Dressel, który w środę wycofał się ze wszystkich innych startów w Budapeszcie.

fdz, PAP

Przejdź do Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i aktualności na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.