„Musisz być katolikiem i zdać take a look at na COVID” – Britney Spears o swoich przedślubnych przygodach

Niegdyś popularna piosenkarka popowa od jakiegoś czasu wysyła sprzeczne sygnały dotyczące swojej wiary i rzekomego nawrócenia. W tych samych mediach społecznościowych, w których „zaszokowała” swoich fanów faktem bycia „praktykującą katolikiem”, publikuje też nagie zdjęcia. Najnowsza odsłona jej opowieści o wierze to perypetie przedślubnych w jednym z kalifornijskich kościołów, który – ku oburzeniu Britney Spears – zamknął swoje podwoje podczas pandemii koronawirusa.

Britney Spears wyraziła swoje niezadowolenie na Instagramie z powodu niemożności zawarcia małżeństwa w St. Monica w Santa Monika niedaleko Los Angeles.

„Tu pierwotnie chciałem wziąć ślub podczas COVID !!!! Chciałam jechać w każdą niedzielę ”- napisała, komentując piękno kościoła. „Powiedzieli, że jest tymczasowo zamknięty z powodu COVID !!!! Potem 2 lata później, kiedy chciałem się tam pobrać, powiedzieli, że muszę być katolikiem i zrobić TEST !!! Czy kościół nie powinien być otwarty dla wszystkich??? – pyta Britney.

Na skargę piosenkarza odpowiedział ks. Matthew Schneider, który wykłada teologię w Belmont Abbey Faculty w Północnej Karolinie. Duchowny zwrócił uwagę, że kościół jest otwarty dla każdego, kto się żeni. Jednak muszą być spełnione 4 warunki…

1. Mężczyzna i/lub kobieta są katolikami.
2. Nie ma żadnych przeszkód (małżeństwo z inną osobą itp.).
3. Obaj dążą do tego, co konstytuuje Kościół (nierozerwalność, wyłączność, otwartość na dzieci itp.). 4. Planują wychować swoje dzieci w katolicyzmie. – czytamy.

„Z informacji publicznych nie wynika jasno, jaki jest standing kanoniczny Britney Spears. Została ochrzczona jako baptystka; następnie w 2021 roku stwierdziła, że ​​jest katoliczką, ale teraz mówi, że nie może wyjść za mąż w Kościele katolickim, ponieważ nie jest katolikiem” – dodał ks. Schneidera.

Od pewnego czasu Britney Spears dzieli się informacjami o swojej wyznawanej wierze na Instagramie, a także publikuje modlitwy, w tym Zdrowaś Maryjo. Przez ostatnie kilka lat celebrytka była pod opieką prawną swojego ojca, po tym jak została ubezwłasnowolniona po załamaniu nerwowym. Jak zeznała w sądzie, ojciec nie pozwolił jej wyjść za mąż i mieć dzieci.

Źródło: catholicnewsagency.com

FO

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.