Na stadionie w Rawiczu były ciosy! Kierowca spadł z motocykla

Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Onetu

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz i SpecHouse PSŻ Poznań stworzyli ciekawe widowisko podczas pierwszego meczu półfinałowego II Ligi Żużlowej. Poznańskie zawodniczki prowadziły, wygrywając 49:41. Po ostatnim wyścigu doszło jednak do nieprzyjemnej sceny. Kevin Fajfer został zaatakowany. – Obie ekipy jechały bardzo mocno, ale to jest żużel. Nie zrobiono tego celowo, ale zachowanie niektórych ludzi… Ktoś wbiegł na tor i uderzył Kevina w głowę. Masakra, co się tam wydarzyło – mówił przed kamerami Canal+Sport Tomasz Bajerski. Komentatorzy spotkania podkreślali, że uderzenie było bardzo silne, ponieważ Fajfer spadł z motocykla i długo nie wstawał z toru.

Czytaj więcej: Potężne emocje w Rawiczu. PSŻ bliżej finału [relacja]

Menedżer SpecHouse PSŻ przyznał, że trener Rawicza Adam Skórnicki też miał do niego wiele pretensji. – To było nerwowe. Zawodnicy, ale także trener – mój kolega – Adam, mieli do mnie wiele niechęci. Wszyscy walczymy o finał. Kiedy emocje opadną, uściśniemy sobie ręce i napijemy się wody – przyznał Bajerski.

Do nieprzyjemnej sytuacji doszło również m.in. po piątym biegu, kiedy w parku maszynowym doszło do bójek. To było pokłosie zaciętej bitwy pomiędzy Rune Holty i Ryanem Douglasem. Australijczyk gonił Polaka i na trzecim okrążeniu dogonił go na motocyklu. Holt jechał ze swoim rywalem bezlitośnie, a chwilę później Douglas zawiódł.

Rewanż PSŻ z Kolejarzem odbędzie się za dwa tygodnie. Emocji nie zabraknie.

****

Jest sierpień, a tutaj karty są już prawie rozdane. Wszystko wskazuje na to, że nowicjusz będzie musiał ponownie uporać się ze smakiem i dokonać jedynie kosmetycznych zmian w składzie. – Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby zniesienie tego – mówi Julia Pozharlik, żużlowa korespondentka Przeglądu Sportowego, komentując regulamin, według którego kluby muszą czekać do listopadowego okienka transferowego na podpisanie oficjalnych dokumentów.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.