Nadal ranny. Nie zagra w następnym turnieju tenisowym

36-latek ogłosił swoją decyzję na Twitterze i wyjaśnił, że nie podejmie niepotrzebnego ryzyka. „Zdecydowaliśmy się nie jechać do Montrealu i kontynuować treningi bez zmuszania się. Bardzo dziękuję dyrektorowi turnieju, Eugène’owi i całemu jego zespołowi za zrozumienie i wsparcie, które zawsze mi okazywali, a dzisiejszy dzień nie był wyjątkiem” – napisał.

Obejrzyj wideo
Skoczkowie narciarscy „w piaskownicy tenisowej”. Kamil Stoch uspokaja Igę Świątek

Oficjalnie: Djoković rezygnuje z kolejnego dużego turnieju

Rafael Nadal wycofał się z Canadian Open

W dalszej części oświadczenia Hiszpan stwierdził, że nie chce zaostrzać kontuzji. „Mam nadzieję, że zagram ponownie w Montrealu, turnieju, który kocham i który wygrałem pięć razy przed publicznością, która zawsze witała mnie z wielką sympatią. Nie mam innego wyjścia, jak być ostrożnym w tym momencie i myśleć o swoim zdrowiu”. on dodał.

Rafael Nadal nie wyjaśnił, na jaką kontuzję doznał, ale najprawdopodobniej mogła to być kontuzja brzucha, której doznał na Wimbledonie. 22-krotny zwycięzca Wielkiego Szlema wycofał się z rozgrywek przed meczem półfinałowym z Nickiem Kyrgiosem, który w finale przegrał z Novakiem Djokoviciem.

Trudne przygotowania do US Open

Wycofanie się z Canadian Open będzie dla Nadala istotną przeszkodą w kontekście przygotowań do US Open. Przed tym turniejem będzie miał niewiele okazji do gry – wszystko zależy od jego ewentualnego pojawienia się w Cincinnati.

Rafael NadalKłopoty Rafaela Nadala. Żądają od niego 10 milionów dolarów odszkodowania

Praktycznie od początku Wimbledonu kontuzja brzucha odbija się na Nadalu, a szczególnie dokuczała mu w pojedynku z Taylorem Fritzem, głównie podczas zagrywek. Po wycofaniu się z turnieju wziął kilka dni wolnego i wyjechał na wakacje, a po powrocie stopniowo zwiększał intensywność treningów.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.