Najdłużej żyjące zwierzęta na świecie :: Magazyn :: RMF FM

Świat zwierząt jest pełen niesamowitych rekordów. Wiele gatunków może z łatwością przekroczyć próg 100 lat, który my, ludzie, wydaje się bardzo wysoki. Okazuje się, że niektóre gatunki potrafią przetrwać tysiące lat! Który?

Powszechnie wiadomo, że żółwie są długowieczny. Ile dokładnie żyją? Najstarszy żółw słoniowy miał 177 lat. Gdzie mieszkają ci giganci? Ich naturalne środowisko słynie z żółwi Wyspy galapagos. Oprócz tego, że są w stanie przetrwać tyle lat, te gady mogą: ważyć do 300 kg! Są wezwani z jakiegoś powodu żółwie słoniowe.

Czerwonooki szkarłat

Czerwonooki karmazyna to żywa ryba w głębokich wodach Oceanu Spokojnego. Stabilne i stałe warunki środowiskowe pozwalają temu karmazynie przetrwać około 200 lat! Imponujący wynik, choć inne zwierzęta morskie go opuszczają daleko za.

Ten najdłużej żyjący ssak na świecie. Ten ważki 75 ton gigant może dożyć wieku 210 lat. Dlaczego wieloryb grenlandzki żyje tak długo? On mieszka w chłodne wody, które spowalniają jego metabolizm i pozwalają starzeją się znacznie wolniej.

Rekin polarny jest najdłużej żyjąca ryba na świecie. Najstarszy zarejestrowany przedstawiciel tego gatunku miał 392 lata. Podobnie jak wieloryb grenlandzki, rekin polarny żyje w chłodnych wodach, które posiada zapewnić mu powolny metabolizm.

Scolymastra joubini

Kryje się za tym dziwna nazwa niepozorna gąbka, który żyje w zimnych wodach Antarktyki. Może przetrwać nawet… 15 000 lat!

Poznaj największe zwierzęta świata!

Świat zwierząt zawsze zaskakiwał. Wśród gatunków są rekordzistami w wielu dziedzinach. Jedną z kategorii jest rozmiar: czy wiesz, które zwierzę jest największe? Jaki jest największy ssak lądowy? A który z węży jest największy?

Źródło: Nationwide Geographic

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.