Najgorsza usługa na świecie. Ostapenko pokazał, jak tego nie robić [WIDEO] Tenis ziemny

Jelena Ostapenko gościła Rosjankę Anastasię Gasanową w drugiej rundzie turnieju WTA w Seulu. Podczas spotkania zaskoczyła ją niecodziennym błędem obsługi. W trzecim secie przy 3:2 zamiast posyłać piłkę po przekątnej, zaserwowała w linii prostej. Ponadto piłka nie mieściła się nawet w niewłaściwych diamentach.

Obejrzyj wideo
Nowa Iga Świątek. Jednak Djoković, a nie Nadal? [Sport.pl LIVE]

Co za błąd Ostapenko. Nie wolno tego serwować

Ostapenko znalazł się wtedy w trudnej sytuacji. Przez cały mecz remisował 1:1, w trzecim gemie prowadził 3-2, ale w meczu było 30:30 i Gasanowa miała realną szansę na przełamanie. W tym momencie nastąpił jej fatalny błąd. Stojąc po prawej stronie kortu, nie podawała po skosie w lewo, ale z niewiadomego powodu celowała w prawą linię zewnętrzną. Mało tego, to też za nią tęskniło. Co gorsza, była jej druga usługa, więc skończyło się na utracie punktów. Wideo poniżej.

Ten błąd spowodował, że Ostapenko przegrał tę grę i pozwolił Rosjanom wyrównać. Łotysz zaczął grać coraz gorzej. W kolejnym meczu Gasanowa wygrała do zera, po czym znów się przełamała. Dopiero gdy do ostatecznego triumfu zabrakło zawodnikowi niższej rangi tylko jednego meczu, Ostapenko podniósł się i po zaciętej walce wygrał 7:5 i awansował do kolejnej rundy.

W ćwierćfinale turnieju w Seulu Ostapenko zmierzy się z 17-letnią zawodniczką Andory Victorią Jimenez Kasintseva (WTA 186). W zawodach startuje również Magda Linette (WTA 51.), która również dotarła do ćwierćfinału. Jej rywalką będzie brytyjska zwyciężczyni US Open Emma Raducanu (WTA 77.).

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.