Najpierw ustaw na zero, potem walcz. Polka przegrała z córką legendy

Katarzyna Kawa zakończyła swój występ w zawodach ITF World Tennis Tour z pulą nagród 100 tys. dolarów na kortach twardych w Landisville. W ćwierćfinale lepsza od Polki okazała się córka legendarnego tenisisty.

Rafał Smoliński

Katarzyna Kawa

WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa

Rozstawiona ósma Katarzyna Kawa (WTA 150) zmierzyła się w piątek z Elizabeth Mandlik (WTA 182). 21-letnia Amerykanka jest córką utytułowanej czechosłowackiej tenisistki Hany Mandlikovej. W piątek po raz drugi spotkała się z Polką na profesjonalnych kortach i wzięła udział w rewanżu za porażkę z Tylerem w zeszłym roku.

Mandlik rozpoczął mecz znakomicie. Pierwszego seta wygrała do zera, a w drugim od razu zrobiła przełamanie. Wtedy właśnie obudziła się Kawa, która dwukrotnie nadrobiła stratę przerwy. Potem mecz wyrównał i dopiero w 12. grze doszło do ataku Kryniczanki, który zakończył grę.

W trzecim secie były też emocje. Kawa wypadła przy 2:0, ale trzy kolejne mecze wygrał Mandlik. Nasza tenisistka od razu wyrównała, ale na zmianę przegrywała 3:4. Amerykanka utrzymywała przewagę przełamania do końca meczu. Po dwóch godzinach wykorzystała drugi mecz i ostatecznie wygrała 6:0, 5:7, 6:4.

Mandlik awansował do półfinału, gdzie zmierzy się ze Szwajcarką Simoną Waltert (WTA 135). Z kolei Kawa pojedzie teraz na nowojorski Bronx, gdzie wystąpi w ostatniej imprezie ITF przed eliminacjami do US Open 2022 Grand Slam.

Koser Jeweller Tennis ProblemLandisville (USA)