NHL: rosyjscy hokeiści niechciani w Pradze

W Czechach rosyjscy gracze nie będą mile widziani z powodu militarnej inwazji na Ukrainę.

Czeskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało dwie drużyny hokejowe NHL przed meczami otwierającymi sezon w Pradze, że rosyjscy gracze nie będą mile widziani z powodu inwazji wojskowej na Ukrainę. Może to nie oznaczać, że spotkania zostaną całkowicie odwołane, ale nadal będzie to miało wpływ na wizerunek projektu World Sequence.

Plan jest taki, że będą to pierwsze mecze NHL poza Ameryką Północną od początku pandemii. Nashville Predators i San Jose Sharks będą grać w regularnych meczach sezonu. Zaplanowano je na 7 i 8 października w praskiej O2 Enviornment.

W obu drużynach nie ma zbyt wielu Rosjan, ale ich ewentualny udział stał się bardzo kłopotliwy dla gospodarzy. W składzie Nashville jest napastnik Jakow Trenin, aw San Jose Aleksander Barabanow. Jego klubowy kolega Jewgienij Świechnikow przebywa obecnie na obozie treningowym na podstawie kontraktu próbnego.

– Możemy potwierdzić, że czeskie MSZ wysłało do NHL pismo z informacją, że w tej chwili Czechy lub inny kraj w (bezwizowej) strefie Schengen nie powinien wydawać rosyjskich sportowcom wiz wjazdowych na nasze terytorium – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Marcin w oświadczeniu Smoleka.

ZOBACZ TAKŻE: NHL: Zdeno Chara kończy karierę

Ministerstwo poinformowało, że poinformowało ligę „o trwających negocjacjach w sprawie zakazu wjazdu dla obywateli Federacji Rosyjskiej, którzy już uzyskali wizy”.

Kapitan Sharks Logan Couture powiedział: „Myślę, że jesteśmy drużyną i jeśli tam pojedziemy, chcemy, aby wszyscy z naszej drużyny tam byli”.

Czechy były jednym z pierwszych krajów UE, które zaprzestały wydawania wiz obywatelom Rosji po lutowej inwazji na Ukrainę. Wyjątkiem są sprawy humanitarne i osoby prześladowane przez reżim prezydenta Rosji Władimira Putina.

Po dwóch meczach w Pradze, pozostałe NHL Colorado Avalanche i Columbus Blue Jackets zagrają dwa razy w Tampere w Finlandii w dniach 4-5 listopada. Rosyjska grupa, Valery Nichushkin, pojawia się w „Avalanche”.

Stanowisko fińskiego rządu wobec rosyjskich graczy jest obecnie nieznane.

PN, PAP

Przejdź do Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i aktualności na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.