Nick Kyrgios zakończył pracę. Andriej Rublow nadrobił zaległości

Nick Kyrgios zakończył z sukcesem mecz z Reilly Opelka, przerwany w czwartek z powodu opadów deszczu, w trzeciej rundzie turnieju ATP 500 na twardym korcie w Waszyngtonie. Awansował także do ćwierćfinału, m.in. Andrey Rublev na najwyższym miejscu.

Marcin Motyka

Nick Kyrgios

PAP / EPA / WILL OLIVER / Na zdjęciu: Nick Kyrgios

Piątek w Waszyngtonie rozpoczął się od nadrabiania zaległości. Po pierwsze, przerwane lub odwołane mecze trzeciej rundy miały miejsce w czwartek, kiedy opady deszczu uniemożliwiły realizację harmonogramu meczów.

Nick Kyrgios szybko skończył. Australijczyk wznowił grę z rozstawionym czwartym Reillym Opelką, prowadząc 7:6 (1), 2: 1. Po restarcie narzucił mocne tempo i ostatecznie zakończył pojedynek zwycięstwem 7:6 (1), 6. : 2.

Przeciwnikiem Kyrgios w ćwierćfinale będzie kolejna Amerykanka, Frances Tiafoe, z turnieju “dziesięć”. Reprezentant gospodarzy odrobił stratę seta i wyeliminował oznaczonego ósmą liczbą Botika van de Zandschulpa.

Andriej Rublow zameldował również bez przegranej partii w ćwierćfinale. Najwyżej rozstawiony gracz wygrał 6:4, 7:6 (8) z Maxime Cressy oznaczonym „13”. Moskala nie został w piątek przełamany, sam wykorzystał jeden z trzech breakpointów, a w drugiej odsłonie obronił setballa.

W 1/4 finału z Rublevem zmierzy się inny Amerykanin, Jeffrey John Wolf. 23-latek z Cincinnati, posiadacz dzikiej karty, pokonał 7:5, 4:6, 6:3 dziewiąty numer Holger Rune.

Lokalni kibice również cieszyli się w piątek sukcesem Sebastiana Kordy. 22-latek z Brandentonu wygrał 4:6, 6:1, 6:2 z piątym rozstawionym Grigorem Dimitrovem. O awans do 1/2 finału będzie walczył z Mikaelem Ymerem.

Citi Open, Waszyngton (USA)
ATP 500, Onerous Court docket, pula nagród w wysokości 1,953 mln USD
piątek, 5 sierpnia

III runda singli:

Andrey Rublev (1) bt Maxime Cressy (USA 13) 6-4 7-6 (8)
Frances Tiafoe (USA, 10) bt Botic van de Zandschulp (Holandia, 8) 4-6, 6-2, 6-3
Nick Kyrgios (Australia) bt Reilly Opelka (USA, 4) 7-6 (1) 6-2
Sebastian Korda (USA) bt Grigor Dimitrov (Bułgaria, 5) 4-6, 6-1, 6-2
JJ Wolf (USA, MŚ) bt Holger Rune (Dania, 9) 7-5 4-6 6-3

Turniej w Montrealu bez wielkiej gwiazdy. Pięciokrotny mistrz musiał się wycofać