Nie miała „serca” dla psa. Zostanie ukarana
Autor: pixabay


Nie leczyła psa, chociaż był chory. Zwierzę nie żyje, a jego 49-letni właściciel zostanie postawiony przed sądem. Kobieta przyznała się do winy. I chce dobrowolnie poddać się karze.

Sprawa nie wyszłaby na jaw, gdyby kobieta nie pochowała psa w parku miejskim na Ostrowie. Bo tam znaleziono zwłoki.

I tak „po nitce do piłki” ustalono właściciela zwierzęcia i fakt, że pies jest chory, a kobieta nie poszła z nim do weterynarza. Zanim umarł, pies cierpiał.

Kobieta usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzętami, jak mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Ostrowie.

Przemoc wobec zwierząt kojarzy się przede wszystkim z przemocą fizyczną i biciem. Ale ustawa o ochronie zwierząt przewiduje również tzw. pomoc bierną, czyli niedostateczną ilość pokarmu lub wody, pozostawienie go na lodzie lub brak opieki weterynaryjnej. I tutaj mamy do czynienia z takim przypadkiem. Kobieta wiedziała, że ​​pies jest chory, że potrzebuje pomocy, ale nic nie zrobiła. Nie ulżyła cierpieniu psa.

Zastraszanie miało nastąpić w lipcu br.

Kobieta przyznała się do winy. Chce dobrowolnie poddać się sześcioletniej karze pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. W tym czasie ma być pod nadzorem kuratora sądowego i ma wypłacić 1000 zł wskazanej organizacji pomagającej zwierzętom. Ma też obowiązywać dwuletni zakaz posiadania zwierząt domowych.

Prokurator się zgodził. Decyzja należy do sądu.


QUIZ: Czy jesteś jesienią? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Który napój jest najlepszy?

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.