Nie żyje słynny jaguar z warszawskiego zoo. Miał 21 lat :: Magazyn :: RMF FM

Warszawskie ZOO dostarczyło smutnych informacji. W wieku 21 lat zmarł Kali, jaguar, który był również jednym z najstarszych uczniów tej placówki. Pracownicy pożegnali się z kotem we wzruszającym słupku.

Jaguar – kot niezwykły

Jaguar jest klasyfikowany jako jeden z duże koty, tak jak lew i tygrys. Występuje w USA. To wygląda jak lampart, chociaż to od niego większy i bardziej umięśniony. Poluje na swoje ofiary w bardzo konkretnych osobach – gryzie je w czaszka, między oczami, aby jak najszybciej spowodować śmierć. Zgryz jest niezwykle silny: jaguar może z łatwością przebić się przez zbroję kostną gadów. Warto dodać, że jaguar nadejdzie w przyszłości może stać się gatunkiem zagrożonym. Jego populacja drastycznie spada, jaki jest efekt ingerencja człowieka w środowisko naturalne tego zwierzęcia.

Warszawskie ZOO żegna swojego jaguara

Podopiecznym warszawskiego zoo był jaguar. 22 czerwca opublikowano put up informujący, że jeden z najstarszych okazów w zoo, jaguar Kali, zmarł w nocy. Była to bardzo smutna wiadomość dla pracowników, którzy zapoznali się ze zwierzęciem, ale także dla gości, którzy chcieli sfotografować niezwykłego kota. Należy zauważyć, że Kali dożył niesamowitego wieku 21 lat. Średnia długość życia jaguarów wynosi 12-15 lat. Kali urodził się w 2000 roku, a w 2004 roku trafił do warszawskiego zoo. Miał w sumie 7 synów wraz ze swoją partnerką, jaguarem Beatą, która zmarła na początku 2020 roku.
Pracownicy warszawskiego zoo pisali:

Jego mocny charakter i wyraziste spojrzenie od razu wzbudziły szacunek i podbiły nasze serca. Razem ze swoją partnerką Beatą zamieszkali w nowopowstałym ośrodku i mieli łącznie 7 synów w 3 miotach. Kali również został dziadkiem sześciokrotnie, a ostatnie wnuki urodziły się w Kobe w Japonii w 2021 roku.

Zwrócili uwagę wiek jaguara, który rzutował na niego zdrowie:

Postarzony, jak na jaguara, wiek 21 lat coraz bardziej odbijał się na jego zachowaniu i wyglądzie. Przesypiał większość dnia, miał wahania apetytu i miał trudności z poruszaniem się. Wspólnie z lekarzami wspieraliśmy go na ile mogliśmy – usprawnieniami na wybiegu, lekami i dietą.
Było jednak oczywiste, że pewnego dnia będziemy musieli się z nim pożegnać na zawsze.

Cały put up możesz przeczytać poniżej:

Te kaczki po raz pierwszy wskoczyły do ​​wody. Zobacz ładny movie! [WIDEO]

Kaczki w naszym kraju są dość popularnym widokiem. Niemniej jednak widok kaczki-matki z małymi dziećmi może skutecznie przyciągnąć uwagę. Na nagraniu opublikowanym w sieci można zobaczyć, jak młode po raz pierwszy skaczą do wody. Wygląda wręcz fenomenalnie!

Sąd postanowił odebrać pumę, którą się opiekował. Polak walczy o sprawiedliwość

Głośna sprawa Kamila Stanka, opiekuna pumy o imieniu Nubia, wciąż nie jest zamknięta. Dwa lata temu sąd postanowił odebrać mężczyźnie jego ukochane zwierzę. Został oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.