Nieoficjalne: trafienie transferowe z Holendrem

Kay Smits opuści SC Magdeburg w 2023 roku. Według niemieckich mediów Holendra skusiła oferta kolejnego potentata Bundesligi.

Marcina Górczyńskiego

Kay Smit

Getty Photographs / Agencja BSR / Na zdjęciu: Kay Smits

Holender sprawdził się w drużynie Gladiatorów, pomógł Magdeburgowi odzyskać mistrzostwo Niemiec po dwóch dekadach. Kay Smits najpierw przez kilka miesięcy grał na wypożyczeniu w Magdeburgu, a następnie podpisał dwuletni kontrakt. Od kilku miesięcy pozostaje jednak w cieniu MVP Bundesligi Omara Ingi Magnussona.

Mistrzowie Niemiec chcieli przedłużyć kontrakt z Holendrem, ale Smits chce więcej minut na boisku. Według shz.de dostanie je w barwach Flensburga. Wikingowie szukają nowego rozgrywającego, który w 2023 roku zmieni opuszczającego Kolstad Magnusa Abelvika Roeda. To nie koniec planów Flensburga, rok później do klubu ma dołączyć Duńczyk Niclas Kirkelokke z Rhein-Neckar Loewen. Oznaczałoby to niemal pożegnanie z Franzem Semprem, kontrakt Niemca wygasa w 2024 roku.

Smits jest jednym z liderów reprezentacji Oranje obok Luca Steinsa. Dynamiczny prawy rozgrywający zasłużył na miano objawienia ostatnich miesięcy, był jednym z najlepszych graczy w Mistrzostwach Europy 2022, był czwarty w klasyfikacji strzelców.

WYGLĄDAĆ:
Kolejny sparing Piotrkowiana
Górnik w finale w Głogowie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspport: pokaz nowej gwiazdy Barcelony. Więc przywitał się ze swoimi fanami

Czy myślisz, że Kay Smits będzie fanką Flensburga?

zagłosuj jeśli chcesz zobaczyć wyniki

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.