Nieudany debiut trenera młodych Polaków. Nie tak miało być

Set off jako menadżer zadebiutował w Białymstoku. Choć sam pochodzi z Bytomia, to miasto na Podlasiu jest bardzo ważne w jego biografii. To właśnie w Białymstoku Prukaj zadebiutował jako piłkarz najwyższej ligiw barwach Ruchu. To także w stolicy Podlasia odnosił sukcesy jako trener z Jagiellonią, z którą w 2010 roku zdobył Puchar Polski i Superpuchar Polski, a w sezonie 2016/17 był drugi w Ekstraklasie.

Teraz dostał szansę współpracy z młodzieżową drużyną Cezarego Kuleszy, prezesa PZPN, a wcześniej szefa Jagiellonii. Drużyna U-21 jest po eliminacjach mistrzostw Europy, które nie zakończyły się awansem. Część zawodników przeszła już młodość, więc Prukaj będzie musiał ją zbudować praktycznie od zera. Pierwszym meczem był mecz towarzyski z Grecją.

Polacy mieli okazję strzelić gola w trzeciej minucie. Michał Rakoczy, jeden z dwóch zawodników Cracovii, czyli ostatniego klubu Probierzy w składzie podstawowym, zagrał w pole karne, gdzie zablokowany został Filip Szymczak, ale piłkę złapał Kacper Kozłowski. strzał odbił nogą bramkarz Grecji.

Z kolei w 35. minucie akcję z własnej połowy rozpoczął Ariel Mosór, Szymaczak zagrał długi strzał w głowę, piłkę przejął Jakub Myszor, drugi zawodnik Cracovii, zaprezentował ją swojemu klubowi. przyjaciel – Rakoczego, ale jego strzał uratował Konstantinos Tzolakisoraz.

Po zmianie stron Grecy zaskoczyli Polaków w 49. minucie. Szybko zagrali wtedy rzut wolny Georgios Tourkochoritis dośrodkował z prawej strony w pole karne, gdzie Michalis Kosidis strzelił celnie głową z siódmego metra Kacpra Tobiaszoraz.

“Biało-Czerwoni” mieli szansę na wyrównanie w 55. minucie. Mysz wszedł i wcisnął „16”, ale uderzyć piłką w poprzeczkę.

Check na pierwsze zmiany wykonano w 66. minucie, kiedy wymienił trzy ogniwa. Rakoczy, najbardziej widoczny w piątek, odszedł Jakub Kałuziński i Szymczak, a ich miejsce zajęli: Arkadiusz Pyrka, Mateusz Łęgowski i Szymon Włodarczyk.

Później na murawie Stadionu Miejskiego w Białymstoku pojawili się także inni zawodnicy rezerwy, ale przy bramce greckiej nie było żadnej sytuacji. Ostatecznie w 79. minucie z rzutu rożnego z rzutu rożnego minął Mateusz Musiałowski, a po trafieniu w głowę jednego z Polaków musiał interweniować bramkarz przeciwnika. Z kolei w 83. minucie Filip Marchwiński rzucił piłkę w pole karne, Włodarczyk próbował ją wślizgnąć, ale jej nie dotknął, ale mimo wszystko Tzolakis palcami sparował ją do rzutu rożnego.

W dogrywce “Łegowski” skierował główkę, ale piłka przeleciała nad bramką. Tym samym zawodnicy nie dali selektorowi prezentu na jego 50. urodziny, które będzie obchodził w sobotę, przegrywając na swoim debiucie.

Kolejny mecz towarzyski młodzież rozegra 27 września w Suwałkach, a ich rywalem będą ich rówieśnicy z Łotwy.

Bramka – Michalis Kosidis 0-1 (49.).

Polska: Tobiasz – Wójtowicz (76. Kłudka), Mosór, Peda, Szmyt – Marchwiński, Kałuziński (66. Łęgowski), Kozłowski (75. Musiałowski) – Rakoczy (66. Pyrka), Szymczak (66. Włodarczyk), Myszor (75. Fornalczyka).

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.