NOAD ADVENDO Combinatie Breda – Helmond Sport 1-0 (0-0). Liga – Pierwsza kolejka

Drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się 11 razy. Zespół NAC Breda wygrał sześć razy, zremisował trzy i przegrał tylko dwa.

Od początku gry na boisku niewiele się wydarzyło. Można powiedzieć, że ukaranie gracza kartą było jednym z najważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu. Między ósmą a 41 minutą sędzia próbował uspokoić grę, pokazując dwie żółte kartki zawodnikom NAC Breda i pozostałym dwóm.

Tam zakończyła się pierwsza połowa meczu. Obie drużyny poszły na przerwę z bezbramkowym wynikiem.

Jedynego gola w meczu dla NAC Breda strzelił Odysseus Velanas w 53. minucie. W 68. minucie Jelle Goselink zastąpił Gaetan Bosiers.

Chwilę później trener NAC Breda postanowił wzmocnić linię ataku i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Jesaję Herrmanna. Na boisko wyszedł Ayouba Kosiah, którego zadaniem było częściej przeszkadzać obrońcom drużyny przeciwnej. Trener Helmond Sport postanowił grać bardziej agresywnie. W 75. minucie zmienił pomocnika Petera van Ooijena i wystawił na boisku Erosa Madde. Jak widać trener myślał, że jego drużyna szybko wyzdrowieje. Mylił się jednak – mimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż zmagała się z wydajnością. W 80. minucie Wassima Essanoussiego zastąpił Arna Van Keilegom, który miał wzmocnić drużynę Helmond Sport. Wkrótce trener drużyny przeciwnej również zdecydował się na odświeżenie składu, zastępując Sabira Agougila Borisem van Schuppenem.

Sześć minut przed końcem meczu Kaj de Rooij z drużyny NAC Breda zdobył drugą żółtą, a co za tym idzie czerwoną i musiał zejść z boiska. Ten zawodnik otrzymał wcześniejszą kartę w ósmej minucie. W 90. minucie nastąpiła zmiana w składzie NAC Breda. Rowan Besselink podążył za Odyseuszem Velanasem.

Nie był to ładny spektakl, zawodnicy często faulowali, co powodowało przestoje w grze i niecierpliwość na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom NAC Breda, a zawodnikom Helmond Sport dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.