Nowe porządki w Wiśle Kraków! Nastąpiła ważna zmiana

Brat Jakub Błaszczykowski był prezydentem od kwietnia 2020 r. Organizacyjnie radził sobie w kilku sprawach całkiem nieźle, ale za jego kadencji klubowi uprawia ogromną jazdę zjazdową. Zatrudnianie dziesiątek bezużytecznych i przepłacanych zawodników, złe wybory trenerskie, brak pomysłu na dyrektora sportowego i wreszcie spadek z Ekstraklasy.

Po degradacji Dawid Błaszczykowski i wiceprezydent Maciej Bałaziński chcieli zrezygnować ze stanowiska. Zostali trochę dłużej, żeby wszystko załatwić, ale od poniedziałku w Wisła Władysław Nowak już rządzi.

Wisła wygrała, kibice gwizdali! Oto tłumaczenie Brzęczka

„Dzisiaj mija ostatni dzień kadencji zarządu Dawida Błaszczykowskiego i Macieja Bałazińskiego. Tylko ci, którzy mieli okazję, wiedzą, jak trudne i wyczerpujące jest prowadzenie spółki publicznej w stanie ciągłego kryzysu i niedoboru. Bardzo dziękujemy za wysiłek i zaangażowanie w ciągu ostatnich dwóch lat! „- napisał w niedzielę na Twitterze Tomasz Jażdżyński, jeden ze współwłaścicieli Wisły.

Nowy prezes został wybrany przez radę nadzorcząw skład której wchodzą współwłaściciele Wisły (Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski) oraz przedstawiciel sponsora strategicznego – Orlen Oil (Michał Róg).

Burza po meczu Wisły. “To skandal!”

Dotychczas Nowak związany był z branżą budowlaną, od 2015 roku jest współwłaścicielem firmy Nowak-Mosty Sp. z oo o Ta firma wspiera Wisłę od ponad trzech latjego emblem znajduje się na strojach graczy.

Nawiązanie współpracy zostało zainicjowane spontaniczną decyzją. Po rozmowach z naszym pracownikiem, który jest wiernym zwolennikiem „Białej Gwiazdy”, stwierdziliśmy, że nasza firma będzie zaangażowana w odbudowę finansową klubu poprzez zakup skyboxa. I tak krok po kroku poznawaliśmy ludzi związanych z Wisłą – wyjaśnił Nowak.

Współwłaścicielom Wisły udało się dobrze poznać nowego prezesa, był przecież jednym z pierwszych sponsorów, których udało im się pozyskać. Jednak szeregowi szeregowi pracownicy niewiele wiedzą o Nowaku. Słyszymy tylko, że nowy prezydent nie będzie figurantem, ale będzie bardzo zaangażowany w odbudowę klubu.

W tej sytuacji kibice Wisły mogą mieć tylko nadzieję, że kiedyś Nowak będzie mógł mówić o klubie tak, jak opowiada o swojej firmie:

– Wszystkie prace wykonujemy terminowo i nawet przed terminem. W Polsce jesteśmy prawdopodobnie najlepszą firmą w branży – powiedział podczas jednej z konferencji prasowych w Reymonta.

PJ

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.