Nowe studio i wzmocnienie redakcji. Viaplay Sport gotowy na nowy sezon – piłka nożna, sport, bundesliga, pierwsza liga, Viaplay

• Viaplay rozpoczyna nowy sezon piłkarski
• Od tego sezonu do meczów niemieckiej Bundesligi dołączą mecze angielskiej Premier League
• Redakcja sportowa powiększona o nowych dziennikarzy i komentatorów w Polsce, dostęp do szerokiej biblioteki programów

Platforma streamingowa Viaplay gotowa na nowy sezon piłkarski. Przed rozpoczęciem Premier League i niemieckiej Bundesligi do zespołu Viaplay dołączyło wielu dziennikarzy i komentatorów znanych fanom w całym kraju. W lipcu redakcję sportową Viaplay wzmocnili m.in. Przemysław Pełka, Michał Gutka, Paweł Grabowski, Adrian Olek, Adam Targowski i Jakub Krupa. Zaprezentowano najnowsze transfery – Piotr Żelazny, Michał Okoński i Piotr Majchrzak. W roli ekspertów zobaczymy także byłych znakomitych graczy, m.in. Jarosława Fojuta. Tak dynamiczny rozwój zespołu jest bezpośrednio związany ze stale powiększającą się ofertą programową – platforma Viaplay nabyła prawa do transmisji meczów Premier League w Polsce w latach 2022-2028, posiada również prawa do transmisji meczów Bundesligi do końca 2028 roku /29 sezon. Co więcej, możesz także oglądać mecze Ligi Europy i Ligi Konferencji Europejskich za pośrednictwem Viaplay. Jednocześnie wiosną 2023 roku do oferty zostaną dodane transmisje F1, jednocześnie wzrośnie cena za Viaplay.

Nowe studio Viaplay
Powierzchnia studia Viaplay w Warszawie to prawie 600 m2. W ramach tej przestrzeni powstały dwa studia telewizyjne – jedno o powierzchni ponad 300 m2, drugie ponad 200 m2. Ponadto stworzono zupełnie nową przestrzeń produkcyjną, w której znalazły się reżyserzy wizji i dźwięku, pomieszczenia dla komentatorów poszczególnych wydarzeń i montażu, a także mniejsze realizatorzy dźwięku zarządzający kabinami komentatorskimi oraz pomieszczenie do centralnej kontroli nad produkowanymi sygnałami. Redakcja Viaplay dysponuje również newsroomem o powierzchni prawie 300m2.

Warszawskie studio połączone jest siecią światłowodową z Grupą Viaplay, za pośrednictwem której przesyłane są treści sportowe platformy Viaplay. Do transmisji wykorzystywane są również połączenia satelitarne.

Podczas transmisji ze studia meczowego wykorzystywane są kamery Sony HDC3500 UHD z obiektywami UHD Fujinon i Canon, a do realizacji imprez wykorzystuje się najnowocześniejszy sprzęt liderów rozwiązań A/V na rynku, taki jak EVS (miksery wizyjne, systemy odtwarzania i odtwarzania), RIEDEL (dystrybucja sygnału i komunikacja), LAWO (warstwa dźwiękowa).

Charakterystycznym elementem obu studiów Viaplay są ogromne ekrany LED firmy Samsung i SCEO, zbudowane w oparciu o diody SMD. Ich wymiary to odpowiednio 17,8 x 2,8 m i 6,7 x 2,1 m w pierwszej pracowni oraz 16×1,9 m2 i 3,2×1,92 m2 w drugiej pracowni – ich łączna powierzchnia to prawie 100 m2. Dodatkowo w pracowni nr. 1 zainstalowano również pierścień LED nad stołem prezentacyjnym. Grafika wyświetlana jest na nich za pośrednictwem platformy DATATON Watchout, a oprawę graficzną uzupełnia system CHYRON Paint odpowiedzialny za graficzną analizę zdarzeń realizowaną na żywo i wyświetlaną przez ekspertów Viaplay na ogromnym ekranie dotykowym lub sterowaną z iPada.

Studio meczowe korzysta również z elementów rozszerzonej rzeczywistości, tworzonych za pomocą systemu Zero Density System opartego na silniku Unreal Engine – dzięki temu zespół Viaplay może korzystać z różnorodnych elementów graficznych, których nie ma w studiu, ale widzowie mogą je zobaczyć na ich ekrany.

Biblioteka Premier League i Bundesligi
Tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu Premier League Viaplay Productions zaprezentuje fanom zupełnie nowy format programu, w którym legendy Premier League, a teraz eksperci Viaplay – Fredrik Ljungberg, Jesper Grønkjaer i Jaap Stam – spotkają się, aby porozmawiać najlepsza liga piłkarska na świecie przy okrągłym stole. . – „Panel Premierowy Viaplay” to discussion board wymiany poglądów, które znacznie różni się od badań w dniu meczu. Nowy format daje czas na dyskusję i debatę oraz umożliwia rozwijanie zarówno aktualnych tematów, jak i historii z przeszłości. Kiedy kładziesz Jaapa, Freddiego i Jespera przy tym samym stole, dostajesz ich dużo – podkreśla Kim Mikkelsen, wiceprezes i szef Viaplay Group Sports activities.

W sumie pojawi się siedem odcinków Viaplay Premier Panel – pierwszy z nich będzie miał premierę w ten weekend i skupi się na nadchodzącym sezonie. Następnie sytuacja i szanse klubów takich jak Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester Metropolis i Manchester United zostaną omówione w sześciu osobnych ofertach specjalnych. Viaplay Premier Panel będzie dostępny na wszystkich rynkach, na których Viaplay będzie transmitować mecze Premier League – w Danii, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Holandii, Polsce, Estonii, Łotwie i Litwie.

Już niedługo najnowszy dokument dotyczący najgłośniejszego transferu do Premier League w ostatnich latach będzie również dostępny na platformie Viaplay – „Haaland: Wielka decyzja”. Jan Åge Fjörtoft i zespół Viaplay uzyskali wyłączny dostęp do Erlinga Haalanda, jednej z najbardziej utalentowanych i rozchwytywanych młodych gwiazd futbolu na świecie, w kluczowym momencie jego kariery – kiedy ma zdecydować o swoim nowym klubie. Fani będą mogli zobaczyć niezwykłą podróż światowej gwiazdy futbolu do Manchesteru Metropolis.

Oprócz transmisji ze wszystkich meczów Premier League, w ofercie Viaplay znajdują się również inne ekscytujące programy związane z samymi rozgrywkami – reportaże, wywiady, filmy dokumentalne i produkcje Premier League Content material Service:
„Największe gole Premier League” to kompilacja najlepszych bramek drużyny w każdym sezonie Premier League;
„Historie z Premier League” to wprowadzenie do najważniejszych i najbardziej wyrazistych osobowości, które przez lata kształtowały gry. Nazwisk takich jak Vieira, Rooney, Wright, Schmeichel, Drogba, Scholes, Aguero, Kompany i Eboue nie trzeba przedstawiać;
„Mój sezon” to historie graczy, które fani zapamiętają na zawsze. Fani przeżyją na nowo chwile, kiedy najwięksi gracze pokazali, że zasługują na standing legend Premier League – Salah, Suarez i Ronaldo to tylko niektórzy z bohaterów tej serii;
„Premierowa Liga 100” to lista najlepszych graczy w historii turnieju. Sylwetka każdego piłkarza przedstawiona jest w 25-minutowym filmie. W pierwszym sezonie mogliśmy przyjrzeć się bliżej osiągnięciom m.in. Alana Shearera, Micheala Owena i Robbiego Fowlera.

Dla fanów Bundesligi przygotowano następujące przedmioty:
„Legendy Bundesligi” to program, który przybliża najbardziej wyjątkowe momenty w historii gier. W pierwszym sezonie poznamy m.in. historię duńskiego napastnika Ebbe Sanda i jego walki z rakiem;
„Bundesliga Specjalna” to aktualności, podsumowania i wiele ciekawostek związanych z ligą niemiecką;
„Kluby Bundesligi” to program, w którym autorzy uważnie przyglądają się wszystkim klubom biorącym udział w turnieju;
„Tygodnik Bundesligi” to cotygodniowa kompilacja najnowszych informacji związanych z grami.

W ofercie pojawią się również regularne programy, w których polscy dziennikarze i eksperci Viaplay będą analizować wydarzenia z każdej rundy w lidze angielskiej i niemieckiej. „Magazyn Bundesligi” będzie można zobaczyć na peronie w każdy niedzielny wieczór, podczas gdy „Magazyn Premier League” w każdy poniedziałek wieczorem.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.