Nowy trener Górnika ma podejmować decyzje dotyczące transferów

W klubie w Zabrzu wstrzymali oddech i czekali na to, co wydarzy się nie w najbliższych dniach, ale za kilka godzin. O czym to jest? Oczywiście dla obsady jedenastu wozu górniczego.

Przypomnijmy, nieco ponad tydzień, we wtorek, 14 czerwca, zaraz po wznowieniu przygotowań, niespodziewanie odwołany ze stanowiska trenera został Jan City. To był prawdziwy szok dla wszystkich, także dla piłkarzy Górnika. Od tego czasu drużynę prowadzi były napastnik i trener trzecioligowych rezerw Piotr Gierczak. To on poprowadził drużynę w pierwszym letnim sparingu z Górnikiem Brzeszcze w sobotę, kiedy 14-krotny mistrz Polski wygrał 8:0. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe.

Zabrze rozmawiało z kilkoma trenerami, ale – jak informowaliśmy wczoraj – nowym trenerem ma być Bartosch Gaul. Kto to jest? Urodził się w Bytowie, ale wychował w Niemczech. Za zachodnią granicą prowadził młodzieżówkę w Schalke 04, a od czterech lat z powodzeniem prowadzi rezerwy 1. FSV Mainz 05 w Lidze Regionalnej, czyli w czwartym poziomie ligowym. Teraz ma pracować w Ekstraklasie. Jak dowiedzieliśmy się w klubie z Zabrza, wszystko się skończyło, ale dopóki nic nie jest podpisane, nie ma oczywiście oficjalnego komunikatu ani wiadomości z klubu górniczego. Być może pojawi się dzisiaj. Na ostateczne decyzje trzeba poczekać.

Na kolejne transfery „Górników” też przyjdzie nam poczekać. Do tej pory Zabrze zakontraktowało dwóch zawodników, byłego reprezentanta Polski Pawła Olkowskiego oraz młodego, utalentowanego napastnika Szymona Włodarczyka. Obaj zagrali w sobotę w Brzeszczach, obaj weszli na listę strzelców. A co z kolejnymi nazwiskami? Tutaj decyzję ma podjąć nowy trener, więc na razie wszystko jest przełożone. Zdecydowanie priorytetem jest zdobycie środkowych obrońcówbo przypomnijmy, że z Górnika odeszło dwóch obrońców, kapitan Przemysław Wiśniewski (Venezia FC) i Adrian Gryszkiewicz (Paderborn 07). Zabrze też chce pozyskać nowego bramkarza, bo umowa z doświadczonym Grzegorzem Sandomierskim nie została przedłużona. Mówiono o Macieju Gostomskim i Tomaszu Losce, ale na razie musimy poczekać na nowego trenera.

Dużo zmian w kostce Ekstraklasy. Czekają na posiłki

Były reprezentant Polski dołącza do Górnika


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.