Odra Opole – Wisła Kraków. Trwa pierwszy mecz ligowy

Raport nie odświeża się automatycznie – naciśnij F5!

Na razie Wisła całkiem nieźle radzi sobie z rolą faworytki w rozgrywkach, bo w trzech meczach zdobyła siedem punktów. Znacznie gorzej radzi sobie Odra, która jako jedyna w lidze przegrała wszystkie mecze. Opolanie byli słabsi od Bruk-Wager Termaliki Nieciecza (1-2), Podbeskidzia Bielsko-Biała (1-2) i Zagłębia Sosnowiec (1-4).

– Ale to nie oddaje wartości tego zespołu. Ilość zaistniałych sytuacji pokazuje, że jest to drużyna, która w minionym sezonie walczyła o awans do Ekstraklasy. Szczególnie w ofensywie są nieprzewidywalne, więc będzie to jedno z najtrudniejszych spotkań – mówi Brzęczek.

Właśnie minęła pierwsza minuta i tyle przy bramie Wisły zrobiło się niebezpiecznie. Z 25 metrów od pierwszej piłki wpadł Klimek, ale piłka przeleciała obok słupka. Za chwilę goście wspólnie rozegrali rzut rożny i również zakończyli go strzałem z dystansu, ale piłka nie trafiła w cel.

Krakowianie wykonali kolejny rzut rożny w szóstej minucie i zakończyli go ponownie strzałem, ale tym razem Mehremić nie trafił w cel.

W 11. minucie wiślaczki oddały kolejny strzał z dystansu i tym razem bramkarz Odry musiał zabłysnąć refleksem. odbić celny strzał Michała Żyry w róg. Za chwilę Jerzy Brzęczek musiał dokonać pierwszej zmiany, bo Pereira miał kontuzję mięśniową. Zastąpił go Starzyński.

W 14. minucie bramkę dla Odry strzelił Klimek, ale był na spalonym. Przez następne dziesięć minut niewiele się działo. Tylko Wisła się bała Uderzenie Żyry w głowęa Odra wcale cię nie przestraszyła.

W 31. minucie Wisła dzieliła centymetry od strzelenia gola! Młyński oszukał dwóch rywali i Uderzył z całej siły, ale piłka trafiła w poprzeczkę.

Odra Opole – Wisła Kraków 0-0. Pierwsza połowa trwa

Odra: Kalinowski – Klimek, Kędziora, Kamiński, Mikinić – Paprzycki, Urbańczyk, Marzec, Niziołek, Nowak – Czapliński.

Wisła: Bieganski – Jaroch, Łasicki, Mehremić, Wachowiak – Pereira (14. Starzyński), Balta, Plewka, Duda, Młyński – Żyro.