Odtajnienie! Piękne zwycięstwo Polaków – Sport WP SportoweFakty

Reprezentacja Kanady nie przekroczyła limitu 20 punktów w żadnym secie. Polacy z łatwością zdeklasowali rywali i wygrali kolejny mecz Ligi Narodów.

Jakuba Fordonia

siatkarze reprezentacji Polski

Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Przed spotkaniem w Lidze Narodów z Kanadą Nikola Grbić poruszył skład. W porównaniu z listą, która pokonała Brazylię, pozostali tylko Marcin Janusz, Kamil Semeniuk i Jakub Kochanowski. Nasi rywale również dokonali zmian w stosunku do poprzedniego meczu.

Po wyrównanym starcie Kanadyjczycy odskoczyli do dwojga oczu. Ale potem wrzuciliśmy wyższy bieg i przed przerwą techniczną zdobyliśmy cztery punkty z rzędu. Trzy z nich były autorstwa Karola Kłosa, który błyszczał w ladach. Z każdą kolejną akcją Biało-Czerwoni zaczynali się rozwijać, a rywale popełniali coraz więcej błędów.

Polacy zdobyli siedem punktów w jednym ustawieniu i zwycięstwo na inaugurację mieliśmy praktycznie na wyciągnięcie ręki. Po zepsutej grze Erica Loeppki wyszliśmy na prowadzenie w meczu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspport: co się tam wydarzyło? Szalone sceny po meczu Polaków!

Na początku drugiego meczu Kanadyjczycy znów walczyli, ale do przerwy technicznej mieliśmy czteropunktową przewagę po udanym ataku Łukasza Kaczmarka, który kończył nawet trudne piłki, do których nie przywykliśmy w kadrze. Po powrocie na kort Marcin Janusz zaczął bić rywali zagrywką, a Biało-Czerwoni coraz bardziej odchodzili. Na boisko weszli Grzegorz Łomacz i Bartosz Kurek i tam dotrwali do końca seta, który Karol Kłos zakończył ze środka.

Od początku trzeciej części meczu na boisku błyszczał od razu po wejściu Mateusz Poręba. Polacy dobrze się bronili i kończyli kontrataki, dzięki czemu przewaga nadal rosła. Do przerwy technicznej zeszliśmy z sześciopunktową przewagą. Rywale raz po raz popełniali błędy w ataku, a tych w naszej drużynie było znacznie mniej. W końcu nie pozwoliliśmy, by Kanada ponownie przełamała barierę 20 punktów. Kaczmarek zakończył spotkanie skutecznym atakiem.

Polska – Kanada 3-0 (25:16, 25:18, 25:16)

Polska: Janusz, Kaczmarek, Semeniuk, Fornal, Kochanowski, Kłos, Popiwczak (libero) oraz Bieniek, Łomacz, Kurek, Poręba, Kwolek

Kanada: Hofer, Elser, Barnes, Van Berkel, Eshenko, Walsh, Lui (Libero) i Cooper, Loeppky

Przeczytaj także:
Siatkówka zagra w Radomiu. Podwójny check przed ostatnim turniejem Ligi Narodów
“O nie…”. Komentator zaniemówił po spektaklu Kamila Semeniuka

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.