Ofiara tortur: Haaland jest ambasadorem reżimu piłki nożnej

Matthew Hedges studiował bezpieczeństwo wewnętrzne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W 2018 roku został w tym kraju skazany na dożywocie za szpiegostwo. Przez siedem miesięcy, zanim został ułaskawiony, był więziony i torturowany. Jak twierdzi, podlegał przymusowemu leczeniu i manipulacji. Zobaczył pobitych więźniów i krew na murach więzienia.

Obejrzyj wideo
Piłkarz, który zawsze grał dla Michniewicza, nie pojedzie na mundial? „Może być downside”

Ofiara tortur ostro o Haaland i Odegaard: „Są ambasadorami reżimu”

W wywiadzie dla norweskiego portalu VG Hedges oskarżył Erlinga Haalanda i Martina Odegaarda o współpracę z reżimem, którego padł ofiarą. „Zarówno Haaland, jak i Odegaard są ambasadorami reżimu totalitarnego” – powiedział. Anglik skrytykował nie tylko reprezentantów Norwegii, ale wszystkich graczy, którzy reprezentują kluby związane z Bliskim Wschodem.

Arsenał Odegaarda jest sponsorowany przez Emirates z siedzibą w Dubaju, a Manchester Metropolis Erlinga Haalanda należy do szejka Mansoura z Abu Zabi. – Częścią odpowiedzialności bycia osobą publiczną jest zdobywanie wiedzy na określone tematy. Zwłaszcza, gdy Ty, jako osoba, pojawiasz się jako skuteczna wizytówka państwa. Jeśli chodzi o ZEA, nie ma potrzeby podejmowania wysiłków, aby dowiedzieć się o powszechnych naruszeniach praw człowieka przez władze, powiedział Hedges, komentując oświadczenie Haalanda, że ​​nie słyszał o łamaniu praw człowieka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Anglikowi nie podoba się fakt, że kluby jego kraju i ich piłkarze współpracują z reżimami Bliskiego Wschodu. – Nie chodzi tylko o to, co dzieje się w tych krajach, w ogóle ich nie obchodzi. Są aktywnymi współtwórcami wspieranego przez siebie reżimu. Powiedział, że kiedy gracze zdobywają trofea, dzieje się to z pomocą reżimu. – Wielu podziwia tych graczy. Muszą jednak zrozumieć konsekwencje swojego wyboru. Nie mogą już grać dla tych drużyn. To nie są kraje o wartościach, z którymi chcemy się identyfikować – ocenił.

Erling Haaland dołączył tego lata do Manchesteru Metropolis. Do tej pory rozegrał 10 meczów we wszystkich rozgrywkach i strzelił 14 bramek. Jest liderem klasyfikacji strzelców Premier League. Z kolei Martin Odegaard jest kapitanem Arsenalu. W tym sezonie rozegrał siedem meczów i strzelił w nich trzy gole.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.