Oficjalnie: Jesus Imaz na dłużej w Jagiellonii Białystok Piłka nożna

Obejrzyj wideo
Tymoteusz Puchacz wyjaśnia hejterom. “Pogarsza się”

Wreszcie wśród fanów „Żółto-czerwonych” mogą pojawić się uśmiechy na ich twarzach. Po słabym ubiegłorocznym sezonie mówiono, że z szeregów Jagiellonów może odejść gwiazda drużyny, Jesus Imaz. Umowa 31-latka zakończyła się 30 czerwca 2022 roku, więc mógł spokojnie poszukać nowego pracodawcy. W mediach mówiono, że takie zespoły jak Lechia Gdańsk i Piast Gliwice są zainteresowane sprowadzeniem pomocnika, ale ostatecznie Hiszpan podpisał 3-letni kontrakt z Jagiellonią do 2025 roku.

Historia Imazu w Białymstoku

Były piłkarz Wisły Kraków dołączył do „Dumy Podlasie” w styczniu 2019 roku i od razu pokazał się z dobrej strony. Wiosną, w swoim pierwszym sezonie w “Jadze”, strzelił 10 bramek i coraz wyraźniej pokazywał, że w kolejnych latach może być liderem drużyny. Stało się tak również dlatego, że w kolejnych dwóch kampaniach strzelił 11 bramek. Hiszpan może się też pochwalić, że jako pierwszy w historii klubu strzelił hat-tricka na poziomie Ekstraklasy.

Mimo strzelonych ostatnio 9 bramek, najlepszych nie będzie pamiętał. Pod koniec listopada doznał poważnej kontuzji kolana, która wykluczyła go z gry do maja. Nie zniechęciło to jednak działaczy białostockiego klubu, dla których Jesus Imaza jest zawodnikiem mogącym nadal odgrywać kluczową rolę na boisku.

Hiszpan w ciągu najbliższych trzech lat będzie również dążył do pozostania królem strzelców w historii Jagiellonów. W tej chwili jest drugi z 41 bramkami, wyprzedza go tylko Tomasz Frankowski z 52 bramkami na koncie.

Media: Sebastian Szymański może pojechać do Hiszpanii i zagrać w Lidze Mistrzów. „Brakujący component”

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.