Orzeł Michniewicza w końcu trafił do Anglii. Po dwóch latach!

Płatheta nie miał powodów do radości w poprzednich dwóch sezonach. Odkąd latem 2020 roku zmienił Śląsk Wrocław na Norwich, tylko pierwsze trzy tygodnie były przyzwoite. Dużo grał w mistrzostwach, a drużyna wspinała się na szczyt tabeli. Ostatecznie wywalczyła awans do Premier League, a Polak przyczynił się do tego jednym golem i dwoma asystami w 26 meczach. Strzelił tego gola w drugiej rundzie przeciwko Preston North Finish. Po awansie jego rola była niewielka, grał tylko w 12 meczach, sześć razy w ciągu godziny, i nigdy nie zdobył bramki w całości. Niewiele lepiej było z reprezentacją narodową. Paulos Sousa przetestował go jesienią ubiegłego roku w wyjazdowym meczu z San Marino (miał asystę) i pod koniec przegranego meczu z Węgrami. Był też na EURO, rozegrał ostatnie minuty meczu ze Szwecją. U Michniewicza nie wstawał z ławki lub był wysyłany na trybuny. Teraz mogłoby być lepiej.

Miesiąc temu skrzydłowy został wypożyczony do Birmingham i od razu dostał niezłą pożyczkę zaufania od trenera Johna Eustace. Zagrał w trudnym wyjazdowym meczu z Luton, zremisował 0:0. Dziś stworzył też pierwszy skład na mecz u siebie z Huddersfield, który Birmingham wygrał 2:1. Tuż przed przerwą Polak strzelił 2:0 i tym wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej Huddersfield strzelił kontaktowego gola, a Płacheta dotrwał do 89. minuty – wtedy taktycznie zmienił go George Good friend.

Drugi Polak z Birmingham Krystian Bielik tym razem nie zagrał. I nie nadejdzie w ciągu najbliższych kilku tygodni. Kilka dni temu reprezentant Polski został wypożyczony do tego klubu z hrabstwa Derby przez cały sezon, ale wciąż pracuje nad wyzdrowieniem po kontuzji kolana. Trener Eustace przyznaje jednak, że bardzo liczy na 28-letniego piłkarza. – Mam nadzieję, że za kilka tygodni dołączy do grupy. Jeśli uda nam się utrzymać go w formie, będzie najlepszym graczem. Nie ma pośpiechu, właśnie zaczął trenować na trawie. Gdy będzie gotowy, będzie gotowy, powiedział Eustace, cytowany przez Birmingham Mail.


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.