Pan młody nie owijał krzaków. Złożył ważną deklarację

Reprezentacja Polski wygrała z Kanadą 3:0 w czwartkowym meczu Ligi Narodów. Tomasz Fornal w pomeczowym wywiadzie dla TVP Sport opowiedział o bramkach drużyny w tych rozgrywkach.

Dawid Franek

Toamsz Fornal

Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Toamsz Fornal

Kanada ani przez chwilę nie groziła polskim siatkarzom. W żadnym z setów Biało-Czerwoni nie stracili więcej niż 18 punktów. Każdy zawodnik grał na bardzo dobrym poziomie. Wśród nich był oczywiście Tomasz Fornal, zdobywca dziewięciu „punktów”. 24-latek krótko ocenił wydarzenia na boisku.

– Widać, że Kanada nie wyszła na ten mecz w najsilniejszym składzie, ale takie mecze też trzeba wygrywać. Powinieneś wyjść na boisko z motywacją i pokazać swoją klasę. Zrobiliśmy to. Kontrolowaliśmy sytuację przez trzy sety – powiedział po meczu z Kanadą Tomasz Fornal w rozmowie z TVP Sport.

Póki co w meczach reprezentacji narodowej możemy postawić tylko minus na nazwisku Fornala w elemencie serwisowym. Sam gracz zapowiada, że ​​pilnie pracuje nad łamaniem mniejszej liczby stron.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewspport: co się tam wydarzyło? Szalone sceny po meczu Polaków!

– Zawsze staram się ulepszać serwis. Czuję się coraz lepiej w tej części gry, ale nadal nie jest to optymalna forma. Jednak zdaję sobie sprawę, że czasami oceniam siebie zbyt surowo, a potem reagują impulsywnie. Czasami pojawiają się też emocje terenowe, nad którymi trudno jest zapanować. Postaram się, żeby to wszystko wyglądało lepiej – podkreślił Fornal.

Na koniec rozmowy gospodarz naszego zespołu odniósł się do celów drużyny dla Ligi Narodów. Już w tym tygodniu Polacy mogą zapewnić sobie udział w turnieju finałowym. Pan młody chłodno przyjął wiadomość i złożył ważną deklarację.

– Nie możemy sobie wyobrazić, że zabraknie nam pierwszej ósemki. Nie myślimy tylko o tym, żeby tam być, ale o zdobyciu medalu w turnieju finałowym. Posiadamy wysokiej jakości i szeroki skład – ocenił Fornal.

W kolejnym meczu Polacy zmierzą się z zamykającą stół Australią. Ten mecz odbędzie się w sobotę (25 czerwca) o 15:30 czasu polskiego.

Przeczytaj także:
Dwa zwycięstwa i dzień wolny. Sprawdź, kiedy i z kim Polacy zagrają w kolejnym meczu

zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.