Paweł Wojciechowski wycofał się ze startów w sezonie letnim

„Z bólem w sercu, a właściwie w plecach muszę zakończyć sezon letni” – napisał na Instagramie tyczkarz Paweł Wojciechowski, który nie był w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Eugene i mistrzostwa Europy. w Monachium.

Zawodniczka zajęła piąte miejsce w mistrzostwach Polski i nie może zaliczyć bieżącego sezonu do udanych.

– Muszę przyznać, że wraz z trenerem mieliśmy nadzieję, że po starcie w Grecji, gdzie moje skoki wyglądały całkiem przyzwoicie, sezon zmieni się zupełnie. Kolejny brak startów i kolejne słabe występy tylko potwierdziły, że trzeba opuścić sezon i po prostu odpocznij, zacznij przygotowania z pełnym cyklem treningowym i szykuj się do sezonu halowego” – stwierdził były mistrz świata.

ZOBACZ TAKŻE: Natalia Kaczmarek po przełamaniu bariery 50 sekund: jeszcze nie rozumiem

33-letni zawodnik osiągnął najlepszy w tym roku wynik (5,60) 12 czerwca podczas zawodów w greckiej Olimpii. Jego życiowy rekord to five,93.

„Przez prawie 11 lat mojej kariery sportowej nie miałem przerwy w sporcie dłuższej niż 2 tygodnie, nie licząc oczywiście poważnych kontuzji, więc szczerze potrzebuję resetu. Nie zawieszam jeszcze broni, choć trudno o to wspinać się na szczyt z dołka” – wyjaśnił Wojciechowski.

Największym sukcesem Wojciechowskiego jest zdobycie mistrzostwa świata w koreańskim Daegu (2011). W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy w Zurychu. W 2019 roku Tyczkarz triumfował w halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie oraz światowych igrzyskach w sportach wojskowych w Wuhan.


PI, PAP

Przejdź do Polsatsport.pl

PolsatSport.pl na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i aktualności na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.