Paweł Wszołek może wrócić do Legii Warszawa! Rozmowy trwają

Według Interii Paweł Wszołek może wrócić do Legii Warszawa w letnim okienku transferowym! Skrzydłowy grał na Łazienkowskiej wiosną ubiegłego sezonu, ale po zakończeniu turnieju skończyła się jego pożyczka z Union Berlin i musiał wrócić do niemieckiego klubu.

Istnieje jednak możliwość, że 30-latek ponownie zagra w Legii. Zanim to nastąpi, muszą być spełnione pewne warunki. Jednak negocjacje już się rozpoczęły i szansa na powrót Wszołka jest całkiem realna.

Według naszych informacji piłkarz przebywający obecnie na wakacjach w rodzinnym Tczewie rozmawiał już o swoim powrocie z dyrektorem sportowym Jackiem Zielińskim. Były przedstawiciel oczekuje trzyletniego kontraktu i odpowiednio wysokiej pensji. Tutaj jednak Legia mogłaby iść w parze z Wszołkiem, bo gracz gwarantuje wysoką jakość. Kluczowe będzie jednak coś innego: czy Wszołek będzie dostępny za darmo.

Na początku czerwca Polak chciał wrócić do Berlina i jeszcze raz spróbować tam swoich sił. Kiedy jednak okazało się, że trener Urs Fischer, który nie ceni 30-latka i gra dla niego niekorzystnie, prawdopodobnie zostanie w klubie, Wszołek zaczął rozważać inne scenariusze. Jednym z nich jest rozwiązanie umowy z Union. Gdyby się to udało, szanse na switch do Legii zdecydowanie by wzrosły. Gdyby jednak trzeba było zapłacić za Wszołek, sytuacja warszawiaków byłaby w bardzo trudnej sytuacji, bo w tej chwili nie ma gotówki na dalsze zakupy.

Możliwość powrotu do Legii nie jest jedyną, jaką ma Wszołek. Jak się dowiedzieliśmy, piłkarz otrzymał już dwie konkretne oferty z Europy Zachodniej: jedną od czołowego belgijskiego klubu, a drugą od drużyny grającej we francuskiej Ligue2. Zawodnika interesują również drużyny włoskie, balansujące pomiędzy Serie A i B, które znają Wszołka z jego występów w Hellas Verona.

Atutem legionu jest jednak standing, jaki miałby Wszołek przy Łazienkowskiej. Fani warszawskiej drużyny z radością zobaczyliby ponownie skrzydłowego biegającego po trawie na stadionie Legii. Gracz chyba nie mógł liczyć na tak ciepłe przyjęcie w Belgii czy Francji. Dodatkowo dobra postawa w Ekstraklasie może przybliżyć Wszołka do upragnionego powołania do reprezentacji Polski.


Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.