Philips Sport Vereniging Eindhoven – Soccer Membership Emmen 4-1 (3-0). Liga – Pierwsza kolejka

Jedenastka występująca tu w historii bezpośrednich pojedynków spotkała się pięć razy. PSV Eindhoven wygrał trzy razy, zremisował dwa bez przegranej.

Na pierwszą bramkę meczu musieliśmy chwilę poczekać. Po nieciekawym początku meczu gracze PSV Eindhoven otworzyli tablicę wyników. W 18. minucie Johan Bakayoko dał swojej drużynie prowadzenie. Xavi Simons stworzył bramkę.

Jedyną kartkę w meczu pokazał Keziah Veendorp z FC Emmen. Była to 25. minuta meczu.

Zawodnik FC Emmen Maikel Kieftenbeld strzelił gola w 26. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy worek bramkowy został rozwiązany. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Siedem minut przed końcem pierwszej połowy do strzelca wszedł Cody Gakpo. Armando Obispo pomógł strzelić bramkę.

PSV Eindhoven rozpoczął drugą połowę ze zmienionym składem, za nim uplasowali się Philipp Max i Joey Veerman z Fredrikiem Oppegårdem i Richardem Ledezmą.

Cody Gakpo wywołał eksplozję radości wśród kibiców PSV Eindhoven, strzelając kolejnego gola w 54. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Luuka de Jonga.

W 59. minucie Armando Obispo zastąpił Andre Ramalhę. W 60. minucie nastąpiła zmiana w jedenastce PSV Eindhoven. Ismael Saibari wkroczył za Codym Gakpem.

Piłkarze FC Emmen szybko odpowiedzieli bramką. W 63. minucie Ole ter Haar strzelił gola pocieszenia.

Wynik nie zmienił się do końca meczu. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

PSV Eindhoven miało dominującą pozycję na boisku. Wykonała wiele groźniejszych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Sędzia nie wypłacił PSV Eindhoven kartki, ale FC Emmen dał FC Emmen jedną żółtą kartkę.

Jedenastka PSV Eindhoven wymieniła pięciu graczy w drugiej połowie. Z kolei FC Emmen wykorzystał wszystkie zmiany w drugiej połowie.