Pia Skrzyszowska z życiowym rekordem! III miejsce Malwiny Kopron

Ale to była ucieczka. Pia Skrzyszowska nie miała sobie równych. Za nią do mety dojechała niedawna rekordzistka świata Kendra Harrison (USA) 12.64.

III miejsce Malwiny Kopron

Tymczasem mistrzyni świata w rzucie młotem Brooke Andersen (USA) wygrała konkurs (75,78), wyprzedzając brązową medalistkę mistrzostw świata Janee Kassanavoid – 74,89 i Malwinę Kopron – 70,37.

Joe Kovacs jest najlepszy na balu

Wicemistrzem świata w pchnięciu kulą został zwycięzca zawodów w Memoriał Kamili Skolimoskiej – Diamentowej Ligi na Stadionie Śląskim z wynikiem 21,79 m, za nim był były mistrz świata Nowej Zelandii Tom Walsh – 21,79 i drugi Amerykanin , brązowy medalista Mistrzostw Świata Josh Avotunde – 21.35. Piąty był Michał Haratyk – 20,53, siódmy Konrad Bukowiecki – 19,76, a ósmy Jakub Szyszkowski – 19,17.

Pokaz rekordzisty świata w skoku o tyczce

Rekordzista świata Armand Duplantis (Szwecja) z łatwością wygrał konkurs w skoku o tyczce, pokonując za pierwszym razem 5,63, 5,83 i 6,00 m. Będzie dalej skakał, a reszta zawodników już skończyła: 2. Sondre Guttormsen (Norwegia) 5,73, 3. Ernest Obiena (Filipiny) 5,73, 4. Piotr Lisek (Polska) 5,63.

***

– Najpierw piłkarz, potem celebryta – mówi o sobie. Nie „chodzi po ścianach”, nie zwraca na siebie uwagi mediów. Interesują go media, choć niekoniecznie w kontekście sportowym. Łukasz Kadziewicz wypytuje go o karierę piłkarską, a Jarosław Bieniuk odpowiada, co dał mu sport, co wziął i czy czuł się spełniony zawodowo. – W piłce nożnej pułap jest tak wysoki, że trudno powiedzieć – jestem zadowolony – przyznaje. Przyznaje, że na jego karierę duży wpływ miało jego życie prywatne. Pozytywne? Negatywne? Pokazuje też, czego brakowało jego pokoleniu, by sięgnąć po więcej w piłce nożnej i jakie może mieć to połączenie… z Unią Europejską.

Leave a Comment

A note to our visitors

This website has updated its privacy policy in compliance with changes to European Union data protection law, for all members globally. We’ve also updated our Privacy Policy to give you more information about your rights and responsibilities with respect to your privacy and personal information. Please read this to review the updates about which cookies we use and what information we collect on our site. By continuing to use this site, you are agreeing to our updated privacy policy.